mobile
REKLAMA

Fizjoterapeuta Warszawa – jaką posiada wiedzę?

Wydział rehabilitacji kierunek fizjoterapia to często obierany kurs przez młodych ludzi ze względu na możliwość rozwoju w tym kierunku. Ukończenie studiów wyższych i rozpoczęcie kursów kwalifikacyjnych i specjalistycznych jest tym, czego chce każdy świeżo upieczony fizjoterapeuta. Warszawa to miejsce gdzie nie tylko jest wiele uczelni wyższych kształcących na tym kierunku, ale i wiele placówek organizujących kursy, szkolenia i wykłady.

Artykuł sponsorowany
Fizjoterapeuta Warszawa – jaką posiada wiedzę?

Jakie kursy kończy fizjoterapeuta w Warszawie?

Aktualne mnogość kursów i szkoleń umożliwia dobór przez fizjoterapeutę odpowiedniego zaplecza do pracy z pacjentami. Jedne z popularniejszych metod jakie wybiera fizjoterapeuta Warszawa to terapia manualna, PNF, Bobath Concpet, ale również pinoterapia, czy terapia tkanek miękkich.

Dynamicznie rozwija się również terapia stawów skroniowo-żuchwowych, terapia czaszkowo-krzyżowa czy uroginekologia. Wszystkie nacelowane są na bardziej specjalistyczne niż ogólne dolegliwości i rejony ciała pacjenta. Takie wąskie specjalizacje umożliwiają skuteczna pomoc w mało specyficznych dolegliwościach.

Fizjoterapia uroginekologiczna jest chyba aktualnie najbardziej topową specjalizacją, którą może rozpocząć fizjoterapeuta. Warszawa umożliwia rozpoczęcia wielu szkoleń o terapii mięśni dna miednicy czy osteopatii ginekologicznej. Częściej tego typu szkolenia wybierają kobiety, ponieważ w dużej mierze grono odbiorców to kobiety. Tego typu terapia wiąże się również z badaniem intymnym pacjenta, choć różni się ono od badania ginekologicznego, to znacznie lepiej jest ono odbierane, kiedy wykonuje je kobieta.

Kiedy warto spotkać się z fizjoterapeutą?

Bez względu na to czy jesteś młodszą czy starszą osobą, jeśli masz problem, który objawia się w twoim ciele jak wzmożone lub obniżone napięcie mięśniowe, ból kręgosłupa, kolan czy biodra. A może zdecydowałeś się i czeka cię operacja ortopedyczna, lub może cierpisz z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu, we wszystkich tych dolegliwościach pomoże Ci fizjoterapeuta z Warszawy.

Równie często z wizyt domowych korzystają dzieci zarówno szkolne jak i przedszkolne, które wymagają wspomagania ich rozwoju pod katem rozłożenia prawidłowego napięcia mięśniowego, poprawy kontroli centralnej, jak i wad postawy, kolan czy stóp szpotawych i koślawych. Przeniesienie szkół do nauczania zdalnego tylko nasiliło brak aktywności i ruchu wśród młodzieży, która na dobre zasiadła przed komputerami. Brak ruchu przyczynia się do takich schorzeń jak plecy okrągłe, skolioza, bóle głowy.

Jak przebiega wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego?

Jeśli chodzi o stałe elementy to taka wizyta nie różni się znacząco od wizyty u lekarza. Różnice pojawiają się w szczegółach na przykład podczas wywiadu, od którego rozpoczyna się wizyta. Pytania są nacelowane na dolegliwości uroginekologiczne a nie tylko ogólne. Szczegółowy wywiad to podstawa, dzięki której lub w zasadzie, z której wynika dalszy etap, czyli badanie pacjenta.

Badanie różni się również od badania u ginekologa, nie zawsze fizjoterapeuta bada pacjentkę przez pochwowo, często wystarczy ocena postawu i badanie zewnętrze okolicy kompleksu krzyżowo-miednicznego. Podczas badania fizjoterapeuta uroginekologiczny wykonuje również testy funkcjonalne i prowokacyjne celem wywołania dolegliwości i objawów, z jakimi zgłasza się pacjent.

Po potwierdzeniu w badaniu przypuszczeń wynikających z wywiadu rozpoczyna się fizjoterapia uroginekologiczna, czyli właściwa praca z pacjentem. Ma ona na celu w zależności od problemu obniżenie lub podniesienie napięcia mięśni dna miednicy, naukę aktywacji mięśnia poprzecznego brzucha i wiele innych.

Fot. Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda