mobile
REKLAMA

Jak przeżyć Tłusty Czwartek będąc na diecie?

Tłusty Czwartek zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim pokusy w postaci kalorycznych pączków, faworków i innych tłustych przysmaków. Dla osób będących na diecie może to być wyjątkowo trudny dzień, ale istnieją sposoby, aby przejść przez niego z sukcesem. Zapytaliśmy dietetyk Barbarę Diduszko jak zachować równowagę pomiędzy tradycją a dbałością o zdrowie

Daria Skorbiłowicz
Jak przeżyć Tłusty Czwartek będąc na diecie?

Zgodnie z kalendarzem, Tłusty Czwartek w tym roku przypada na 8 lutego. Obecnie święto to jest obchodzone jako dzień radości i obfitości, a spożywanie pączków stało się niemalże obowiązkowym elementem tego święta.

W kontekście tych tradycji oraz wyzwań, jakie stawiają przed osobami na diecie, rozmawialiśmy z dietetykiem Barbarą Diduszko. Dzięki jej doświadczeniu i wskazówkom, dowiedzieliśmy się, jak skutecznie przeżyć Tłusty Czwartek będąc na diecie, zachowując przy tym równowagę między tradycją a dbałością o zdrowie.

Jak podkreśla Barbara Diduszko wiele zależy od indywidualnych preferencji żywieniowych oraz celów danej diety. Jeśli ktoś ma ochotę zjeść pączka, nie ma powodu, aby sobie tego odmawiać, zważywszy na to, że jest to tradycyjny element obchodów Tłustego Czwartku.

Alternatywy dla kalorycznych pączków także są możliwe. Jak wskazuje dietetyk dobrze jest po spożyciu pączka wybrać się na dłuższy spacer lub wybrać inną formę aktywności fizycznej, która pomoże spalić nadmiar kalorii i zachować równowagę w diecie.

Jednakże, dietetyk ostrzega przed uczestnictwem w popularnych wśród świętujących konkurencjach związanych z jedzeniem jak największej ilości pączków. - To jest rozszerzenie żołądka, najedzenie się rzeczy wysmażonych i ciężkostrawnych, co na pewno może spowodować jakąś chorobę. Ja jestem przeciwna chociaż wiem, że takie zawody są. Ludzie to robią, ale to jest na pewno złe i prowadzi do różnego rodzaju bólów, niestrawności, biegunek, wymiotów, bo też każdy ma inny żołądek, ale na pewno nie jest to zalecane.

Choć Tłusty Czwartek może być wyzwaniem dla osób na diecie, istnieją sposoby, aby przetrwać ten dzień z sukcesem. Świadome podejście do wyborów żywieniowych oraz regularna aktywność fizyczna mogą pomóc w utrzymaniu równowagi między tradycją a dbałością o zdrowie i formę fizyczną.

 

fot. pixbay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda