mobile
REKLAMA

Kolejna edycja konkursu na udział w produkcji filmowej. Producenci, kręćcie filmy w Warszawie i na Mazowszu

Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy zaprasza do udziału w 13. edycji konkursu na udział w produkcji filmowej. Budżet konkursu to 2,6 mln złotych brutto. Zgłoszenia będą przyjmowane do 17 lutego.

informacja prasowa
Kolejna edycja konkursu na udział w produkcji filmowej. Producenci, kręćcie filmy w Warszawie i na Mazowszu

Budżet konkursu pochodzi ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Urzędu m.st. Warszawy. Środki uzyskane w wyniku konkursu muszą zostać wydatkowane w 2023 roku.

Oglądając film często zgadujemy lokalizację poszczególnych scen. Cieszymy się, jeśli rozpoznamy miejsce, gdzie kręcona była dana scena. Dlatego jako miasto wspieramy filmowców, którzy akcję chcą umieścić właśnie w stolicy. Od lat wspólnie z Mazowszem dotujemy nowe produkcje, wiele z tych dzieł to filmy nagradzane później przez krytyków i bardzo popularne wśród widzów – mówi Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy (MWFF) powstał w 2010 roku, a jego celem jest wspieranie projektów filmowych (fabularnych, dokumentalnych lub animowanych) realizowanych w województwie mazowieckim, mogących przyczynić się zarówno do turystycznej i gospodarczej promocji regionu, jak i do budowania jego korzystnego wizerunku.

W ramach corocznego konkursu koprodukcyjnego MWFF wsparł już ponad 90 filmów, w tym takie tytuły jak: Zimna wojna, Kobieta na dachu, Fuga, Ostatnia rodzina, Body/Ciało, Ikar. Legenda Mietka Kosza, Pan T., Magnezja, Śniegu już nigdy nie będzie, Film balkonowy. Tylko w 2022 roku dofinansowanie przyznano 11 produkcjom. 

Jakie warunki należy spełnić?

Podstawowym kryterium udziału projektów filmowych w konkursie jest powiązanie produkcji z Warszawą i województwem mazowieckim poprzez miejsca realizacji filmu i tematykę, a także udział w realizacji  twórców i przedsiębiorców z Warszawy i województwa mazowieckiego oraz wysokość budżetu wydatkowanego w regionie. Szczegóły zapisane są w regulaminie konkursu.

Zgłoszenia można składać w terminie 1-17 lutego, w dni robocze w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie, w godz. 10.00–16.00  w pokoju nr. 2.19 (MWFF).

fot. um Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda