mobile
REKLAMA

Legia i Mazovia na podium! „Zagrałyśmy bardzo dobry turniej”

Znakomicie zaprezentowały się mazowieckie zespoły podczas VI Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. W Gdyni wygrały co prawda Biało-Zielone Ladies Gdańsk, ale na drugim stopniu podium stanęły rugbistki Legii Warszawa, a trzecią lokatę zajęły zawodniczki MKS Mazovii Mińsk Mazowiecki.

Marcin Kalicki
Legia i Mazovia na podium! „Zagrałyśmy bardzo dobry turniej”

Zawody w Gdyni stały na wysokim poziomie. Podopieczne trenera Filipa Cackowskiego po raz kolejny pokazały wielką klasę i potwierdziły fakt, iż należą do czołowych drużyn w kraju. A jak wyglądały zawody na Pomorzu? Najlepiej opowiedzą same zawodniczki. – Zagrałyśmy bardzo dobry turniej. Była fajna atmosfera i pogoda też dopisywała. Każda drużyna dostojnie się prezentowała. Początek meczu finałowego nie był dla nas łatwy, ale później wzięliśmy się w garść i już w drugiej połowie obroniłyśmy wszystkie akcję  gdańszczanek. Jestem dumna z tego że po rozegraniu szybkiego karnego udało się mi przyłożyć piękne punkty – powiedziała legionistka Kateryna Sorokina.

Zadowolona jest także zawodniczka drugiego zespołu Legii, która w tym sezonie broni barw Mazovii – Agnieszka Maja Dołęgowska. – W sobotę rozegrałyśmy bardzo dobry turniej. Gra w Ekstralidze daje nam ogromną możliwość rozwoju. Pierwszy mecz zagrałyśmy z Biało-Zielonymi. Nie ma co ukrywać, bardzo dużo brakuje nam do tego poziomu, który reprezentują zawodniczki tej drużyny, ale gra z najlepszą drużyną w Polsce daje niesamowite doświadczenie, a to pozwala nam być jeszcze lepszą drużyną. W meczu z Bestiami pokazałyśmy, jak ciężko pracowałyśmy przez cały sezon przygotowawczy, wygrałyśmy 20-0. Gra z siostrzaną drużyną przynosi nam zawsze wiele emocji, ale tych pozytywnych. To nie jest tak, że odpuszczamy bo to koleżanki z drużyny, gramy swoje sto procent dostając wiele cennych wskazówek. Myślę, że to właśnie jest niesamowite w naszym przypadku. Wychodzimy jako dwie rywalizujące drużyny, ale nadal pracujemy na wspólny sukces. Mecz o trzecie miejsce rozegrałyśmy z KS Budowlane Łódź. Był to bardzo zacięty i wyrównany mecz. O wyniku zadecydowały ostatnie minuty i świetne zagranie Kingi Szafrańskiej i Viktorii Shepel. Nie ma co ukrywać polały się łzy szczęścia, bo na ten sukces ciężko pracowałyśmy. Grając w pierwszej lidze jako Legia II nie mogłyśmy walczyć z najlepszymi. Teraz to robimy i pokazujemy jak silną drużyną jest Legia Warszawa.

Klasyfikacja VI Turnieju Mistrzostw Polski:

1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk

2. Legia Warszawa

3. Mazovia Mińsk Mazowiecki

4. KS Budowlane Łódź

5. Bestie Kraków

6. Diablice Ruda Śląska

7. RC Arka Gdynia

8. Black Roses Posnania Poznań

9. AZS AWF Warszawa

10. Venol Atomówki Łódź

11. Rugby Biesal

12. RC Częstochowa

13. Błyskawice Rugby Rzeszów

Składy mazowieckich drużyn:

Legia: Sandra Beszterda, Izabella Czumer, Tamara Czumer-Iwin, Karolina Glinka, Baylinth Oriana Guerra Torres, Marta Kopczyńska, Agnieszka Kowalczyk, Aleksandra Lachowska-Kowalczyk, Monika Pietrzak, Julia Niewadzi, Monika Dąbrowska, Kateryna Sorokina.

Mazovia: Kinga Szafrańska, Marta Cal, Mariola Karczmarczyk, Aleksandra Dutkiewicz, Aleksandra Pietruszka, Viktoriia Shepel, Astrid Ilunga, Yulia Horoshko, Natalia Szynawa, Julia Sadowska, Agnieszka Maja Dołęgowska, Gabriela Gorzelak.

Kolejny Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 odbędzie się 20 kwietnia. Gospodyniami zawodów będą Diablice Ruda Śląska.

Fot. Bartosz Piątkowski

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda