mobile
REKLAMA

Legia i Mazovia ponownie na podium turnieju Mistrzostw Polski

Ostatni turniej rundy jesiennej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 rozegrany został w Mińsku Mazowieckim. Drugie miejsce w zawodach zajęły zawodniczki Legii Warszawa, a na trzecim stopniu podium stanęły gospodynie – rugbistki MKS Mazovii.

Marcin Kalicki
Legia i Mazovia ponownie na podium turnieju Mistrzostw Polski

W AKPOL 7s – IV Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 wzięło udział dwanaście drużyn – sześć w Ekstralidze i sześć w rozgrywkach I ligi. Legia Warszawa rozpoczęła turniej od zwycięstwa nad swoją satelicką drużyną – Mazovią Mińsk Mazowiecki 21:7. W drugim meczu grupowym warszawianki pokonały Diablice Rugby Ruda Śląska 45:0. W półfinale legionistki zmierzyły się z Bestiami Rugby Kraków i wygrały 48:0.

W wielkim finale na stołeczną drużynę czekały obrończynie tytułu Biało-Zielone Ladies Gdańsk. Przed meczem odbył się pirotechniczny pokaz, który upamiętniał 10-lecie sekcji rugby kobiet Legii Warszawa. Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący. W pierwszej połowie legionistki prowadziły 7:5, dzięki przyłożeniu Ilony Zaishliuk. W drugiej połowie Biało-Zielone odwróciły losy spotkania, a zwycięskie przyłożenie wykonała Natalia Pamięta. Ostatecznie Legia przegrała 7:10 i zajęła drugie miejsce w turnieju. Najlepszą zawodniczką Legii została wybrana Beylinth Oriana, która wyróżniła się świetną grą w obronie.

Mazovia Mińsk Mazowiecki turniej rozpoczęła od porażki z Legią. W drugim meczu grupowym pokonała Diablice Rugby Ruda Śląska 17:10, dzięki decydującemu przyłożeniu Gabrysi Gorzelak w ostatniej akcji. W półfinale przegrała z Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk 0:52. W meczu o trzecie miejsce pokonała Bestie Rugby Kraków 20:10. Po dwa przyłożenia w tym meczu zdobyły Astrid Ilunga i Gabrysia Gorzelak. Ta ostatnia została wybrana najlepswzą zawodniczką Mazovii. Dzięki zajęciu trzeciego miejsca w turnieju, Mazovia awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski, zrównując się punktami z Bestiami i Budowlanymi Łódź.

W rozgrywkach I ligi triumfowały rugbistki Arki Gdynia, które w finale pokonały Black Roses Posnanię Poznań. Wygrana w decydującym meczu pozwoliła na awans zawodniczek z Pomorza do Ekstraligi. Trzecie miejsce zajęła druga drużyna ze stolicy – AZS AWF Warszawa. Akademiczki w walce o podium pokonały Venol Atomówki Łódź 19:15.

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Polski po czterech turniejach:

1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk

2. Legia Warszawa

3. MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki

4. Bestie Kraków

5. KS Budowlani Łódź

6. Diablice Ruda Śląska

7. RC Arka Gdynia

8. Black Roses Posnania Poznań

9. AZS AWF Warszawa

10. Venol Atomówki Łódź

11. Rugby Biesal

12. Amazonki Rugby Lublin

13. RC Częstochowa

Kolejne cztery turnieje Mistrzostw Polski odbędą się wiosną. Wtedy też dowiemy się czy pierwszy raz w historii kobiecego rugby dwie drużyny z Mazowsza zajmą miejsce na podium w klasyfikacji generalnej.

Fot. Sekcja Rugby Kobiet Legii Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda