mobile
REKLAMA

Lotna Ulrychowska Wystawa Regionalna - już 13 października

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które rzuca światło na unikalne aspekty historii i dziedzictwa Ulrychowa. Premiera Lotnej Ulrychowskiej Wystawy Regionalnej (w skrócie LUWR), pozwoli mieszkańcom zgłębić przeszłość swojej okolicy oraz zrozumieć, jak kształtowała się tożsamość tego obszaru Woli na przestrzeni lat

Informacja prasowa
Lotna Ulrychowska Wystawa Regionalna - już 13 października

Uroczyste otwarcie wystawy LUWR odbędzie się 13 października o godzinie 16:00 przed Halą Sportową „Reduta” przy ul. Redutowej 37.

Następnie uczestnicy zostaną zaproszeni na wykład "Gdyby nie ogrodnicy z dzisiejszego Ulrychowa", który odbędzie się w miejscu aktywności lokalnej MAL Kotłownia przy ul. Jana Olbrachta 9. Prelekcję poprowadzi Michał Pałgan - varsawianista i znawca historii Woli, który przybliży kontekst historyczny i kulturowy Ulrychowa.

Inicjatorem projektu jest Partnerstwo Lokalne Ulrychów Mieszkańców (PLUM) oraz Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola. Na wystawę zapraszają Burmistrz Krzysztof Strzałkowski wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Wola oraz Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola. Wydarzenie jest wyjątkową okazją, by przyjrzeć się przeszłości lokalnej okolicy przez pryzmat archiwalnych fotografii.

Skąd w tytule wystawy słowo "Lotna"? LUWR została stworzona w formie plansz, które można łatwo przenosić i prezentować w różnych miejscach na terenie Ulrychowa - zarówno w całości, jak i fragmentach. To innowacyjne podejście do eksponowania historii, które pozwoli poznać tę część Warszawy od nowa.

Cała akcja ma również wymiar społeczny. Osoby zainteresowane mogą dostarczyć własne stare fotografie z obszarów Woli i Ulrychowa, które zostaną zeskanowane i umieszczone na stronie Archiwum Społecznego Wolskich Regionaliów. Dzięki temu mieszkańcy mogą wspólnie tworzyć bogatą opowieść o osobistej historii Ulrychowa.

fot.UDWola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda