mobile
REKLAMA

MAL w Parku Pięciu Sióstr rośnie w oczach

Powoli, bardzo powoli, ale wiosna się zbliża. A jak wiosna, słońce, cieplejsze dni - automatycznie zwiększa się nasza aktywność. Wyruszamy na wiosenne spacery, bardzo często do okolicznych parków. I, z pewnością, warto wiedzieć co się dzieje w Parku Pięciu Sióstr.

informacja prasowa
MAL w Parku Pięciu Sióstr rośnie w oczach

Wróćmy do historii. W parku była swego czasu kawiarnia, która nie została oddana do użytkowania. Wszyscy pamiętamy jak przykrywał ją niezbyt estetyczny pokrowiec, niczym sarkofag na nieczynnym reaktorze jądrowym. W związku z upadłością wykonawcy i nieprawidłowościami przy budowie kawiarni obiekt stanowił dowód w sprawie i przez długi czas nie można było nic zrobić. Do sprawy sądowej ostatecznie nie doszło, bowiem m.st. Warszawa nie zamierzało się sądzić z podwykonawcą obiektu, a to dało, z kolei, szansę na podjęcie przez dzielnicę Ochota działań, zmierzających do uporządkowania terenu.

W efekcie nieoddany do użytkowania szkielet kawiarni rozebrano i zaczęły się pojawiać nowe pomysły na ten teren. Ostatecznie została podpisana umowa dzierżawy terenu z Fundacją Rozwoju Kinematografii.

Fundacja Rozwoju Kinematografii powstała w 2014 r. Prowadzi działalność kulturalną w zakresie wspierania, rozwoju i promocji kinematografii i przemysłu filmowego, ale nie tylko. Organizuje również wiele wydarzeń kulturalnych. Założenie jest takie, że fundacja zorganizuje w parku Miejsce Aktywności Lokalnej z funkcją gastronomiczną. Co tam będzie? Na jakie atrakcje możemy liczyć? – Od maja do września raz w tygodniu będzie kino letnie, będą pokazy filmowe w ramach co najmniej dwóch festiwali filmowych o zasięgu międzynarodowym (Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy będzie oficjalnym partnerem tych festiwali). Oprócz sfery związanej z kinematografią będą się tam odbywać różne warsztaty, spotkania Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego, będzie tam można wymienić książki. W planie są również międzypokoleniowe spacery varsavianistyczne po Ochocie. Nie może też zbraknąć muzyki – stąd pomysł na wielopokoleniowe spotkania muzyczne (wieczorki taneczne, potańcówki). Będzie też oferta dla najmłodszych – warsztaty, czytanie bajek, a może także wypożyczalnia sprzętu sportowego. Zgodnie z planem wszystko powinno ruszyć od 1 kwietnia 2023 r.

A jak to wygląda teraz? – Prace budowlane przebiegają zgodnie z planem. Trwają roboty wykończeniowe, lada moment powinna być elektryka i woda. Obiekt już w tej chwili wygląda interesująco. Uwagę przykuwa usytuowany na samej górze taras widokowy.

Mamy nadzieję , że będzie to duża atrakcja dla okolicznych mieszkańców oraz odwiedzających Park Pięciu Sióstr, a Miejsce Aktywności Lokalnej będzie tętnić życiem!

fot.J.Kawaliszyn

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda