mobile
REKLAMA

Metody walki z Zespołem Cieśni Nadgarstka

Jeżeli chodzi o różnego rodzaju bóle wynikające z wykonywanego zawodu to raczej nikt nie kojarzy sobie tego z pracą w biurze. Tam nic nam nie grozi, bo przecież co najwyżej możemy tak naprawdę pogorszyć sobie wzrok – siedzenie przed komputerem na pewno go nam nie poprawi. Okazuje się jednak, że jesteśmy w stanie zrobić sobie krzywdę, jeżeli przez długi czas wykonujemy takie same ruchy naszym nadgarstkiem. Co dokładnie może nam się stać? Grozi nam wtedy Zespół Cieśni Nadgarstka. 

 

Artykuł sponsorowany
TAGI
Metody walki z Zespołem Cieśni Nadgarstka

Ciekawe jest to, że wiele osób już teraz ma ten problem – a kompletnie nie zdaje sobie z tego sprawy. Jak to możliwe? Ból czy drętwienie nadgarstka tłumaczymy sobie faktycznie pracą - ale traktujemy to raczej jako coś, co na pewno w końcu zniknie. Nie przywiązujemy do tej zbyt dużej wagi i na pewno nie zamierzamy wybierać się do lekarza z tak “błahym” problemem. Jeżeli jednak będziemy to ignorować przez długi czas to nasz stan tylko się pogorszy – a kolejne objawy będą jeszcze mniej przyjemne. 

Zmiana nawyków 

Do leczenia tego problemu w końcu zmusza nas nie tylko ból nadgarstka – ale również uczucie mrowienia, drętwienie palców czy ograniczenie ruchów. W takiej sytuacji nawet pisanie na klawiaturze staje się problematyczne - może więc dojść do sytuacji, w której po prostu nie damy rady dalej wykonywać swoich obowiązków. Leczenie cieśni nadgarstka to jednak niestety przede wszystkim nauka tego, aby inaczej “operować” swoim nadgarstkiem. Warto więc wziąć pod uwagę zmianę stanowiska lub przynajmniej wprowadzenie przerw w swoim dniu pracy.  

Musimy robić sobie takie przerwy, bo zdarzają się niestety takie przypadki, gdy ktoś przejdzie nawet leczenie operacyjne – a po powrocie do pracy ponownie dopada go ból. Nasz organizm nie da się oszukać w taki sposób i ponownie zareaguje na to, że robimy sobie krzywdę.
 

Pozostałe metody leczenia 

Leczenie cieśni nadgarstków może odbyć się także w drodze wspomnianej operacji – ale po to lekarze sięgają dopiero wtedy, gdy wyczerpiemy wszelkie inne rozwiązania. Warto wypróbować sobie fizykoterapię, zimne okłady bądź unieruchomienie naszego nadgarstka przynajmniej na jakiś czas. Z pomocą przyjdzie nam także krioterapia lub ultradźwięki - tutaj oczywiście musimy poprosić o pomoc profesjonalistów. Cieśń nadgarstka leczenie nieoperacyjne można wykonać także metodą hydrodekompresji. 

Pamiętaj, że leczenie cieśni nadgarstka warto rozpocząć niedługo po tym, jak pojawią się pierwsze objawy. Na pewno nie chcesz przecież doprowadzić do sytuacji, w której praktycznie nie jesteś w stanie operować swoim nadgarstkiem w codziennym życiu. Dlatego skorzystaj z pomocy specjalistów z The Pain Clinic.

Fot. Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda