mobile
REKLAMA

Mężczyzna siedział za kierownicą z promilami we krwi

W ostatnich dniach policjanci pełniący służbę na terenie Bielan zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Mężczyźni mieli od 0,7 do 2,1 promila alkoholu w organizmie. Teraz kierowcy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

informacja prasowa
Mężczyzna siedział za kierownicą z promilami we krwi

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany przez bielańskich policjantów na ulicy Klaudyny. W zatrzymanym do kontroli pojeździe kierowcą był 34-letni mężczyzna, który w organizmie miał 1,1 promila alkoholu.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Wybrzeże Gdyńskie. 29-letni kierowca opla miał w organizmie 0,7 promila alkoholu.

Trzeci nietrzeźwy wpadł w ręce stołecznych policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego na ulicy Rudnickiego. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Mundurowi wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie 48-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Wszyscy nietrzeźwi kierujący odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.  Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.  

Czynności w powyższych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

fot. ksp warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda