Milionowa dotacja zapewni nowy wymiar edukacji: rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 255
Szkoła Podstawowa nr 255 przy ulicy Kamionkowskiej przejdzie gruntowną rozbudowę i modernizację dzięki podpisanej 28 października 2025 roku umowie na dotację z Wojewodą Mazowieckim. Inwestycja, której realizatorem jest Urząd Dzielnicy Praga-Południe, otrzymała wsparcie w wysokości ponad 14 milionów złotych w ramach Rządowego programu wsparcia rozwoju Warszawy na lata 2023–2030
Projekt rozbudowy jest odpowiedzią na pilną potrzebę dostosowania szkoły do współczesnych standardów, zwłaszcza wobec rosnącej liczby uczniów w rejonie Kamionka. Inwestycja ma charakter kompleksowy i obejmuje zarówno budowę nowego budynku wraz z łącznikiem i wszelkimi instalacjami, jak i modernizację istniejącej części.
Najważniejsze elementy prac budowlanych to rozbiórka istniejącej parterowej części mieszkalnej i wzniesienie w jej miejscu nowoczesnej konstrukcji. W istniejącym budynku przewidziano przebudowę kluczowych pomieszczeń, takich jak kuchnia, jadalnia, sekretariat, szatnie oraz główne wejście. Zostaną zmodernizowane również instalacje, w tym węzeł cieplny oraz instalacje centralnego ogrzewania i wodne. W zakresie infrastruktury technicznej wymieniona zostanie instalacja elektryczna, teletechniczna oraz mechaniczna wentylacja.
Jednym z głównych celów inwestycji jest dostosowanie całego obiektu do najwyższych standardów bezpieczeństwa i dostępności. W ramach tych działań szkoła zostanie w pełni przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Zaplanowano budowę windy, instalację podnośników oraz stworzenie nowoczesnych toalet dla niepełnosprawnych. Ponadto, budynek zostanie dostosowany do aktualnych przepisów przeciwpożarowych.
– Po zakończeniu inwestycji powierzchnia użytkowa szkoły zwiększy się z 2 759 m2 do 4 133 m2, a liczba sal lekcyjnych wzrośnie z 19 do 29. Budynek zostanie w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wyposażony w windę, podnośniki i nowoczesne rozwiązania techniczne poprawiające komfort użytkowania – przekazuje urząd dzielnicy Praga-Południe.
Inwestycja obejmuje również zagospodarowanie terenu wokół placówki. Przewidziana jest przebudowa placu zabaw, dróg wewnętrznych i chodników. W celu poprawy organizacji przestrzeni zlikwidowane zostaną wewnętrzne ogrodzenia oraz kolidujące z inwestycją drzewa i krzewy, które zostaną zastąpione nowymi nasadzeniami. Na terenie szkoły utworzonych zostanie 6 miejsc parkingowych, w tym 2 dedykowane dla osób z niepełnosprawnościami, a także zamontowane zostaną ławki, stojaki rowerowe i tablice informacyjne. Całość ma stworzyć nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń edukacyjną, odpowiadającą na potrzeby współczesnej społeczności.


























![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj książkę „Bielany. Antologia miejskich opowiadań”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/cf9ab495bf30cbc08a7e19818bc28af2ec00af12.png)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Poleć prosto na spektakl "BOEING BOEING" w Teatrze Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/3d1e59a221b4f10f64bf73404e6d4041a20d30a3.jpeg)
![[KONKURS] Poleć prosto na spektakl "BOEING BOEING" w Teatrze Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/93409b80e01a9624866740ec38e544506882d5dc.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Mamy receptę na udany wieczór! Wygraj bilety na spektakl w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/0b45e6fbdad1d68efa4e13944a2e666fecf33c9f.jpeg)















