mobile
REKLAMA

„Mimo końca sezonu cieszą nas takie wygrane”

Świetny mecz w Mysiadle rozegrały siatkarki Samantix AZS Warszawa w ramach rozgrywek II ligi seniorek. Warszawianki po niewiele ponad godzinie gry rozprawiły się z Krótką wygrywając spotkanie bez straty seta.

Marcin Kalicki
„Mimo końca sezonu cieszą nas takie wygrane”

Po dwóch ligowych wygranych z AZS AS Uniwersytet Gdański i Chemikiem Olsztyn stołeczny zespół prowadzony przez Agatę Szustowicz chciał kontynuować zwycięską passę. Mecz w Mysiadle rozpoczął się z piętnastominutowym opóźnieniem z powodu spóźnionego przybycia opieki medycznej. Nie zdekoncentrowało to Akademiczek, które od początku narzuciły swój styl gry. Zawodniczki z Warszawy grały niemal perfekcyjnie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła co przekładało się na wynik. Wystarczy wspomnieć, że w dwóch pierwszych setach pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie dwadzieścia trzy punkty. Trzecia partia i jak się później okazało ostatnia, była bardziej wyrównana, choć także pod kontrolą siatkarek Samantix AZS. Dzięki wygranej Akademiczki wyprzedziły w ligowej tabeli rywalki i z dziewiętnastoma punktami zajmują szóste miejsce.

Mecz specjalnie dla Czytelników Informatora Stolicy podsumowała Natalia Kawka, siatkarka stołecznego klubu. – Do Mysiadła jechałyśmy z chłodną głową, chciałyśmy zrewanżować się za mecz z pierwszej rudny, gdzie Krótka wróciła z Warszawy z kompletem punktów. Świetnie grałyśmy w obronie, kończyłyśmy ataki, trzymałyśmy dobry rytm gry i prawie cały mecz był pod naszą kontrolą, z wyjątkiem końcówki trzeciego seta. Mimo końca sezonu cieszą nas takie wygrane – daje nam to dobre perspektywy na przyszły sezon. My zawodniczki zostawiamy kawał siebie na boisku, ale nie można nie wspomnieć o naszych trenerach, statystyku i fizjoterapeucie, bez których nie byłoby tych wyników. Mamy nadzieje, że nasza dobra passa będzie trwała jak najdłużej, a w przyszłym sezonie na pewno namieszamy w tabeli.  

MUKS Krótka Mysiadło – Samantix AZS Warszawa 0:3 (14:25, 9:25, 22:25)

Stołeczna drużyna zagrała w składzie: Zuzanna Gnas, Agata Korkiewicz, Aneta Bal, Ewelina Brzezińska, Paulina Kuźnia, Anna Wiadrowska, Katarzyna Tertelis, Ewelina Karsztun, Natalia Kawka, Aleksandra Osińska.

W ostatniej kolejce rozgrywek II ligi grupy 2 Samantix AZS Warszawa podejmie na własnym boisku trzecią drużynę tegorocznych rozgrywek – Gedanię Gdańsk.

Fot. Samantix AZS Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda