mobile
REKLAMA

Na Bródno w wakacje? Nie tramwajem

Szykuje się duży remont torów na odcinku między Dworcem Wileńskim a pętlą Żerań Wschodni. W połowie lutego rozstrzygnięty został przetarg na realizację inwestycji zleconej przez Tramwaje Warszawskie. Spory kawałek odcinka przeznaczonego do remontu biegnie przez Bródno.

TAGI ZTM tramwaje
Na Bródno w wakacje? Nie tramwajem

Plan remontu zakłada renowację fragmentów torowiska, budowę nowych przystanków, węzłów rozjazdowych i przejazdów drogowych. Ma nastąpić też rozbudowa pętli Annopol o jeden dodatkowy tor i zlikwidowanie wspólnego pasa dla tramwajów i samochodów na ulicy 11 Listopada. Zakłada się, że efektem remontu będzie skrócenie czasu przejazdu na trasie – nawet o pięć minut między Bródnem a Dworcem Wileńskim.

Początkowo szacowano, że prace remontowe (o różnym natężeniu) będą trwać przez cały okres wakacji i jesieni, aż do wiosny 2016 roku. Jest pewne, że przez pewien czas tramwaje na Bródno nie będą kursowały wcale. Czasowe utrudnienia będą występować też w okolicach przejazdu na ulicy Matki Teresy z Kalkuty, gdzie krzyżują się z nią tory przy ulicy Rembielińskiej.

23 lutego władze Warszawy podały do publicznej wiadomości przybliżone daty realizacji inwestycji. Tramwaje na Bródnie mają przestać jeździć w sobotę 1 sierpnia 2015 roku, po czym na wyremontowane tory wrócą w poniedziałek 5 października. Okres największych utrudnień trwałby więc dwa miesiące i przypadał na okres wakacyjny – co nie stanowi wprawdzie większej różnicy dla mieszkańców Bródna pracujących w centrum, ale ułatwi nieco życie studentom i uczniom. Władze ratusza zachowują optymizm i przekonują, że remont nie będzie stanowił tak wielkiego utrudnienia, jak by się mogło wydawać. Jak sprawa będzie wyglądać w praktyce? Doświadczenia warszawiaków z wielokrotnie przesuwającymi się terminami otwarcia drugiej linii metra uczą, by do podobnych obietnic podchodzić z umiarkowanym entuzjazmem.

Małgorzata Waluk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda