Na gorąco wpadli w ręce policjantów
Policjanci z Woli zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież katalizatora. Nad ranem, na widok oznakowanego radiowozu Policji zaczęli się chować, po chwili próbowali uciec. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Okazało się, że w plecaku ukryli skradziony chwilę wcześniej katalizator oraz narzędzia służące do wycinania. Jeden z nich posiadał jeszcze narkotyki. Swoimi tłumaczeniami liczyli, że unikną odpowiedzialności. Podejrzani usłyszeli już zarzuty karne.
Około godziny czwartej nad ranem policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli zauważyli dwóch mężczyzn nerwowo rozglądających się dookoła siebie. Po chwili, kiedy spostrzegli policyjny radiowóz zaczęli się chować, w końcu podjęli próbę ucieczki. Policjanci od razu ruszyli za nimi. Po kilku minutach mężczyźni w wieku 28 i 32 lat zostali zatrzymani. Mieli przy sobie plecak, a w nim katalizator oraz lewarek, szczypce, nóż i śrubokręty. Tłumaczyli, że plecak znaleźli gdzieś na ulicy i sobie go wzięli. Po chwili stwierdzili jednak, że katalizator, który znajduje się w plecaku został wycięty, ale nie pamiętają z którego auta.
Policjanci zatrzymali obu mężczyzn i ustalili właściciela auta z którego został skradziony katalizator. Okazało się, że jeden z nich posiadał przy sobie metamfetaminę. Tłumaczył również, że nie wie skąd ona się znalazła w jego portfelu. Policjanci zabezpieczyli wszystkie rzeczy oraz substancję psychotropową. Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Mężczyźni już wcześniej mieli konflikt z prawem i byli notowani za różne przestępstwa. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut dotyczący kradzieży katalizatora działając wspólnie i w porozumieniu, jeden z nich usłyszał jeszcze zarzut posiadania narkotyków. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.
kom. Marta Sulowska/is
Źródło: Komenda Stołeczna Policji



















![[KONKURS] Spektakl „Piotruś Pan” wygraj wejściówki](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/4220062c4a3bc4a89accbe6eeeadbeffc25cc607.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Wyślij swoje świąteczne życzenia i wygraj publikację w gazecie „Informator Stolicy”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/8abf53ae5e6bb60e0a46c0cb4da4f5a822bee3aa.png)
![[Rozwiązanie konkursu] "Po słonecznej stronie życia” – wygraj książkę Damiana Abramowicza](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d0e3e375dcad54d827756f7f588561f4018ff4cc.png)
![[Rozwiązanie konkursu] "Choinka” w teatrze Guliwer. Wygraj wejściówki](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/01d2ed3f6041f16fd646e64351050f0e4669ae74.jpeg)















