mobile
REKLAMA

Nadszedł czas nowych nasadzeń

Zapotrzebowanie na zieleń miejską ciągle rośnie. Każdy z nas chce, aby okolica, w której mieszka oraz pracuje była piękna i, mimo miejskiego zgiełku, jak najbardziej naturalna.

Informacja prasowa
Nadszedł czas nowych nasadzeń

W odpowiedzi na te potrzeby Urząd Dzielnicy Ochota zorganizował akcję sadzenia drzew, krzewów i kwiatów, dzięki której mieszkańcy mają wpływ na zmianę swojego otoczenia. Zgłoszenia do programu można było składać do końca maja.

W zindustrializowanym świecie, gdzie każdy metr przestrzeni jest na wagę złota (dosłownie i w przenośni), dobrze jest znaleźć miejsce dla kojącej zieleni. Wiele miast stara rozszerzać tereny, na których występuje roślinność. Sposoby na to są bardzo różne.

Chcąc umilić widoki, poprawić jakość powietrza oraz stłumić uliczny hałas, powstał pomysł na akcję sadzenia roślinności. Założenie jest całkiem proste – mieszkańcy i właściciele budynków położonych na Ochocie składali wnioski o przyznanie sadzonek drzew, krzewów i kwiatów, które potem sami zasadzą. Nie tylko poprawi to wizerunek miejsca zamieszkania czy pracy, ale także pomoże utrwalać sąsiedzkie więzi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspólnie z sąsiadami zmienić podwórko przed swoim blokiem i zasadzić rośliny, które zostały pozyskane z urzędu. Po wykonaniu nasadzeń trzeba będzie solidarnie dbać o zieleń, którą się samodzielnie zaaranżowało. Co więcej, w formularzu można było zgłosić zapotrzebowanie na sprzęt ogrodniczy. Jeśli działka, na której maja być zasadzone rośliny w ramach tej akcji, nie jest własnością do m.st. Warszawy, to należało załączyć zgodę władającego posesją. Oferta dotyczy powierzchni ogólnodostępnych.

Okazuje się, że rozwiązanie zaproponowane przez władze Ochoty spotkało się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem. 28 i 29 września odbyły się spotkania Burmistrz Doroty Stegienki i Zastępcy Burmistrza Grzegorza Wysockiego z zainteresowanymi akcją przedstawicielami Wspólnot Mieszkaniowych, Spółdzielni Mieszkaniowych, grup mieszkańców, podczas których podpisano porozumienia w sprawie przekazania sadzonek drzew, krzewów i kwiatów. Porozumienia obejmują również zapis o dostarczeniu sprzętu ogrodniczego. Przejmujący jest zobowiązany dokonać nasadzeń do końca listopada 2022 r. W sumie podpisano 41 porozumień. – Jak więc widać akcja spotkała się z szerokim odbiorem wśród społeczności lokalnej. To cieszy. W sumie zamówiono 5000 sztuk roślin. – Wynik imponujący!

Warto wspólnie poprawić wygląd swojej okolicy. Wielkie gratulacje dla tych, którzy zdecydowali się wziąć udział w projekcie.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda