mobile
REKLAMA

Nawet łosie chcą jeździć tramwajami

Zaskakujący gość zjawił się na warszawskiej pętli tramwajowej. Po południu 21 września na pętli tramwajowej przy Rondzie Wiatraczna pojawił się młody łoś, który najwyraźniej czekał na tramwaj

Jakub Bielawski
Nawet łosie chcą jeździć tramwajami

Łoś, który czekał na tramwaj

Zwierzę, które pojawiło się na Pradze Południe, zaskoczyło nie tylko mieszkańców, ale i służby miejskie. Był to łoś, który znalazł sobie schronienie w zaroślach przy rondzie. Jego obecność zauważyła kobieta, która jechała tramwajem i wysiadła na przystanku. Niezwłocznie powiadomiła o tym strażników miejskich z Oddziału Specjalistycznego.

Funkcjonariusze potwierdzili, że to rzeczywiście łoś i zastanawiali się, skąd się tam wziął. W okolicy nie ma bowiem żadnych lasów ani parków. Strażnicy zabezpieczyli teren przed ciekawskimi i wezwali łowczego Lasów Miejskich, który miał zająć się odłowieniem zwierzęcia. Aby to zrobić, trzeba było na chwilę zatrzymać ruch na rondzie i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom drogi.

Zwierzak trafił z powrotem na łono natury

Łowczy oddał strzał usypiający w kierunku łosia, który wybiegł na chodnik i jezdnię, a potem wrócił do krzaków. Tam szybko zasnął i został przeniesiony do samochodu przez strażników i łowczego. Zwierzę o wadze kilkuset kilogramów trafiło do lasu, gdzie po przebudzeniu będzie mogło kontynuować swoją przygodę wśród drzew i zwierząt.

fot.Straż Miejska

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda