mobile
REKLAMA

„Nie do wiary!”, czyli sobotni Piknik Naukowy

Już jutro, w sobotę 15 czerwca w godz. 10:00 – 20:00 na błoniach stadionu PGE Narodowego odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Hasło tegorocznego wydarzenia to „Nie do wiary!”, bo jak zapowiadają organizatorzy, przygotowane pokazy i atrakcje będą zdumiewać i zachwycać. Wstęp na imprezę jest bezpłatny

mat.pras.
„Nie do wiary!”, czyli  sobotni Piknik Naukowy

100 wystawców z kraju i zagranicy, w programie zaplanowano eksperymenty i pokazy: od paradoksów związanych z teorią względności i mechaniką kwantową, przez niezwykłe zjawiska przyrodnicze, aż po nowatorskie rozwiązania technologiczne.

Dla każdego coś naukowego

Idea pikniku nie zmienia się od lat – bez względu na wiek, poziom wiedzy czy zainteresowania, każda osoba znajdzie dla siebie coś interesującego. Organizatorzy przygotowali strefy, które umożliwią poznawanie zjawisk i wynalazków prezentowanych na pikniku, w tym m.in. „Strefę twórców”, „Strefę przyszłości", „Strefę cywilizacji" i „Strefę kultowych eksperymentów". W „Strefie rodzinnej” zaplanowano atrakcje dla najmłodszych uczestników, a odwiedzający „Strefę zdrowia" będą mogli dowiedzieć się więcej o odkryciach naukowych w medycynie i nowatorskich metodach leczenia.

Labirynt nietoperza i płonąca piana

W ramach programu przygotowano m.in. wejście do labiryntu nietoperza, doświadczenia czy można słuchać oczami lub poznać matematyczne metody wiązania krawata. Chętni będą również mogli wziąć udział w akcji wypuszczenia balonu stratosferycznego. Ponadto na uczestniczki i uczestników czekają widowiskowe eksperymenty: wybuchowe bakterie czy płonącą pianę i wiele innych.

Namiot Kopernika

Na stanowisku Centrum Nauki Kopernik będzie można eksperymentować z rekwizytami, które przeczą grawitacji, malować światłem, odkrywać lustrzane iluzje, a także obierać globus ze skórki i porównywać go z mapą. Chętni będą mogli pomóc naukowcom, biorąc udział w badaniach, oraz wziąć udział w eksperymentach przygotowanych przez młodych odkrywców z KMO (Kluby Młodego Odkrywcy).

Jak co roku, na pikniku nie zabraknie robotów. Będzie z nimi można zagrać w piłkę i warcaby, a nawet porozmawiać z humanoidem. Będzie też okazja zobaczyć łaziki marsjańskie, słynnego R2D2 z Gwiezdnych Wojen oraz Syriusza – robotycznego psa rasy Spot.

Główne wejście prowadzące na błonia wokół stadionu PGE Narodowy, gdzie odbędzie się 27. Piknik Naukowy to brama nr 2, przylegająca do Ronda Waszyngtona.

 

fot. Centrum Nauki Kopernik 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda