mobile
REKLAMA

Nowe stawki i zasady naliczania opłat za gospodarowanie odpadami

Od kwietnia 2021 r. w Warszawie będą obowiązywać nowe zasady naliczania opłat za gospodarowanie odpadami. Rada m.st. Warszawy zadecydowała o wprowadzeniu najbardziej sprawiedliwego z rozwiązań, które przewidują przepisy - system naliczania opłaty od ilości zużytej wody.

inf. prasowa
Nowe stawki i zasady naliczania opłat za gospodarowanie odpadami

Nowa stawka opłaty miesięcznej dla właścicieli nieruchomości jednorodzinnych i wielolokalowych domów będzie liczona wg wzoru: 12,73 zł x 1m3*.

 

Opłata będzie liczona na podstawie średniego zużycia wody z 6 kolejnych miesięcy z okresu ostatniego roku.

 

* Uwaga! Zarówno w przypadku nieruchomości wielorodzinnych, jak i jednorodzinnych, mieszkańcy nie zapłacą za wodę bezpowrotnie zużytą (czyli np. wykorzystywaną do podlewania ogródka), zmierzoną przez dodatkowy wodomierz. Będzie ona odliczona. W opłacie za odpady uwzględnia się ilość zużytej wody technicznej (używanej np. do mycia klatek schodowych).

 

Więcej na temat opłat na: warszawa19115.pl (link otwiera się w nowym oknie)

 

Zgodnie z Regulaminem Utrzymania Czystości i Porządku w Warszawie odpady zielone są odbierane od początku marca do końca listopada. Informacja ta znajduje się na stronie: Informacja ta znajduje się na stronie: warszawa19115.pl (link otwiera się w nowym oknie)

 

„Pytania i odpowiedzi” znajdują się na stronie warszawa19115.pl (link otwiera się w nowym oknie), są one wsparciem w udzielaniu odpowiedzi mieszkańcom na temat nowych zasad obliczania opłaty za odpady zgodnie ze zużyciem wody.

 

 

 

 

 

 

Źródło: UD Mokotów

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda