mobile
REKLAMA

Ogrodzenia do rezydencji – galeria inspiracji

Jak wybierać ogrodzenia do rezydencji? To często okazuje się kłopotliwą kwestią. Konieczne jest znalezienie takiego płotu, który będzie współgrał z posesją, a jednocześnie okaże się dostatecznie trwały. Oto kilka cennych inspiracji!

Artykuł sponsorowany
Ogrodzenia do rezydencji – galeria inspiracji

Czym powinny wyróżniać się luksusowe ogrodzenia?

Ogrodzenie rezydencji musi być przede wszystkim dobrze przemyślane. Nie należy podejmować zbyt pochopnych decyzji ani przesadnie się spieszyć – w końcu płot nie jest czymś, co zmienia się co kilka miesięcy.

Uważa się, że ogrodzenia rezydencji muszą być solidne i jest to prawda. Ich rolą jest m.in. zabezpieczenie posesji i samych domowników przed intruzami. Dlatego zawsze trzeba zweryfikować, z czego zostanie wykonany płot i czy będzie wystarczająco wytrzymały.

Równie ważne jest często zachowanie odpowiedniego poziomu prywatności. Wtedy można czuć się w pełni swobodnie na swojej posesji i nie trzeba przejmować się wścibskimi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów. Oczywiście to nie oznacza, że ogrodzenie musi całkowicie wszystko zasłaniać. Można zdecydować się na takie z elementami ażurowymi, aby cieszyć się dostępem do światła słonecznego. To pozwala również obserwować, co dzieje się na ulicy.

Jakie ogrodzenia do rezydencji? Najlepsze propozycje

Jest wiele pomysłów na ogrodzenia. Poniżej znajdują się ciekawe pomysły na płot, które sprawdzą się w willach i rezydencjach.

Luksusowe ogrodzenia – lekkie i palisadowe

Jednym z rozwiązań cieszących się szczególnie dużą popularnością jest ogrodzenie palisadowe. Zapewnia wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych, a także na korozję. To nowoczesne projekty, które pozwalają na podkreślenie niezwykłego charakteru rezydencji i nadanie jej wyrazistości.

Tego typu płot powstaje z wysokiej jakości stali i nie wymaga czasochłonnej konserwacji. Ma też kilka innych zalet:

 

  • występuje w wielu odcieniach,
  • może być ułożone w konfiguracji pionowej bądź poziomej,
  • wysokość i szerokość przęseł można dostosować do indywidualnych preferencji.

 

Palisadowe ogrodzenia do rezydencji to dobry wybór dla tych, którzy szukają czegoś modernistycznego.

Eleganckie ogrodzenia kute

Prawdopodobnie nikt nie ma wątpliwości co do tego, że kuty płot to synonim elegancji. W zależności od potrzeb przęsła mogą być ocynkowane lub tradycyjne. Ponadto takie ogrodzenia nie muszą być proste, istnieje możliwość zastosowania fantazyjnych zdobień.

Istotne jest tutaj zabezpieczenie przed zniszczeniem. Ponadto to przyszły właściciel płotu decyduje o rodzaju zastosowanego wypełnienia. Kute ogrodzenie może z powodzeniem zostać połączone z kamieniem, ewentualnie z drewnem.

Uniwersalne ogrodzenia łupane

Łupane ogrodzenia rezydencji to bezpieczny wybór. Są estetyczne, a jednocześnie zapewniają walory użytkowe. Możliwość samodzielnego doboru koloru sprawia, że dopasowanie płotu do budynku nie stanowi żadnego problemu. Poza tym główny materiał wykonania, czyli pustak lub beton łupany, można połączyć np. z drewnem czy metalem, w tym również wycinanym laserowo.

Takie ogrodzenie nie tylko ładnie komponuje się z rezydencją. Świetnie oddziela teren posesji od ulicy, a do tego nie jest podatne na działanie mrozu, wilgoci ani promieni UV.

Luksusowe ogrodzenia dla każdej rezydencji. Wybierz producenta Płotex i przekonaj się, czym jest najwyższa jakość!

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda