mobile

ONICO Warszawa wygrywa z Jastrzębskim Węglem!

W niedzielne popołudnie w hali Torwar w meczu 11. kolejki PlusLigi ONICO Warszawa podejmowało faworyta nie tylko do wygrania tego spotkania, ale i całej ligi, brązowego medalistę ubiegłorocznych rozgrywek – drużynę Jastrzębskiego Węgla.

Marcin Kalicki
ONICO Warszawa wygrywa z Jastrzębskim Węglem!

Początek meczu to znakomite akcje Nikoli Gjorgiewa. Znakomite ataki Macedończyka i dobra dyspozycja środkowych warszawskiej drużyny pozwoliły jej na odskoczenie na kilka punktów. Siatkarze trenera Stephane’a Antigi grali bardzo skutecznie, dzięki czemu mogli cieszyć się z nadspodziewanie łatwego zwycięstwa w tej partii 25:16.

Drugi set rozpoczął się podobnie, jak pierwszy. Swoje szanse ponownie miał Gjorgiew, ale tym razem nie był już tak skuteczny. Jastrzębski Węgiel natomiast pokazał, że nie podda się w tym meczu bez walki. Gości dzięki kilku znakomitym atakom prowadzili już 17:10 oraz 20:16 i nic nie wskazywało na to, że mogą przegrać tą partię. Trzy kolejne asy serwisowe, a następnie silny atak mistrz świata juniorów Bartosza Kwolka spowodowały, iż na tablicy wyników widniał wynik remisowy. W wyrównanej końcówce dobrze zagrał także Sharone Vernon-Evans. To jego skuteczna kiwka zakończyła tego seta wynikiem 27:25.

Trzecia partia była równie zacięta jak końcówka poprzedniego seta. Obydwie ekipy starały się pokazać kibicom zgromadzonym na Torwarze z jak najlepszej strony. Ponownie w warszawskiej drużynie świetnie spisywali się Kwolek i Vernon-Evans, których dzielnie wspierał Wojciech Włodarczyk. Trzecia partia zakończyła się ponownie po grze na przewagi. Ponownie w końcówce lepsi byli siatkarze ONICO, którzy niespodziewanie wygrali trzeciego seta 28:26 i cały mecz 3:0.

ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:16, 27:25, 28:26)

Składy:

ONICO: Antoine Brizard, Nikola Gjorgiew, Andrzej Wrona, Jan Nowakowski, Bartosz Kwolek, Wojciech Włodarczyk, Damian Wojtaszek (libero) – Sharone Vernon-Evans, Jan Firlej, Guillaume Samica.

Jastrzębski Węgiel: Lukas Kampa, Maciej Muzaj, Salvador Hidalgo Oliva, Jason De Rocco, Grzegorz Kosok, Wojciech Sobala, Jakub Popiwczak (libero) – Rodrigo Quiroga, Patryk Strzeżek, Dardan Lushtaku.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda