mobile
REKLAMA

Orszak Trzech Króli 2024

6 stycznia 2024 roku ulicami Warszawy przemaszeruje Orszak Trzech Króli aby uczcić Epifanię – wydarzenie, gdy Mędrcy ze Wschodu przybyli do Stajenki w Betlejem i pokłonili się Nowonarodzonemu Dzieciątku.

Orszak wyruszy spod Pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu o godzinie 12:00. Hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli brzmi: W jasełkach leży!

Informacja prasowa
Orszak Trzech Króli 2024

Przed rozpoczęciem głównego Orszaku, spod Pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, w drogę do Stajenki wyruszy Święty Józef i Maryja Brzemienna z Jezusem pod sercem. Będzie im towarzyszył osiołek.

Pod pomnikiem nastąpi powitanie Monarchów z Azji, Afryki i Europy, musztra rycerzy i wojowników, a także próba orszakowych okrzyków. Do drogi oprócz dwórek i rycerzy, będą się szykowały dwa azjatyckie smoki, pluszowe wielbłądy, kolędnicy i pastuszkowie. Zostaną oni zaatakowani przez diabelskie ordy pragnące zwieść wędrujących z drogi do Betlejem.

O godz. 12:00 na Krakowskim Przedmieściu zostanie odmówiona modlitwa Anioł Pański. W tym samym czasie modlitwę Anioł Pański poprowadzi Kardynał Kazimierz Nycz ze sceny na Placu Zamkowym, gdzie liczne rzesze Aniołów będą przygotowywały szopkę na narodzenie Jezusa. Do tej właśnie Szopki o g.12.20 dotrze Maryja Brzemienna z Józefem i wkrótce potem ujrzymy na scenie na Placu Zamkowym Świętą Rodzinę z Nowonarodzonym Dzieciątkiem.

O g. 12.00 Orszak Trzech Króli wyruszy spod Pomnika Kopernika w drogę do warszawskiego Betlejem, na Plac Zamkowy. Na czele orszaku będzie szedł Gwiazdor z Gwiazdą, za nim Kolędnicy z wesołym Turoniem, następnie mali Pastuszkowie i Aniołki. Trzy orszaki Królów Azji, Europy i Afryki będą ubrane odpowiednio w trzech kolorach zielonym, czerwonym i niebieskim. Orszakowi azjatyckiemu towarzyszyć będą dwa Smoki wędrujące tanecznym krokiem. Wraz z orszakiem europejskim maszerować będzie Legion Rzymski, z kolei przed orszakiem afrykańskim ujrzymy karawanę pluszowych wielbłądów. Za dworzanami, rycerzami i wojownikami będzie jechał pojazd królewski z Kacprem XVI, królem Europy, Melchiorem XVI, królem Azji i Baltazarem XVI, królem Afryki.

Transmisje na żywo: w TVP oraz na stronie www.orsz

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda