mobile
REKLAMA

Otwarcie wystawy „Beksiński Nieznany”

Do 9 kwietnia będzie można oglądać wystawę „Beksiński Nieznany”, na której prezentowane jest ponad 100 prac Zdzisława Beksińskiego. To doskonała okazja, by poznać twórczość artysty od niemalarskiej strony.

Redakcja/ fot. źródło http://www.buw.uw.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2295
Otwarcie wystawy „Beksiński Nieznany”

Wystawa składa się z fotografii, fotomontaży i grafik komputerowych, które są mniej znane publiczności. Malarz swoją przygodę ze sztuką zaczynał od robienia zdjęć, a pod koniec lat 90. coraz częściej sięgał po niekonwencjonalne sposoby, jak na tamte czasy, wyrazu twórczego. Charakter wystawy współgra z zainteresowaniami malarza, który był zafascynowany nowoczesnymi technologiami.

Ekspozycja została zorganizowana w ramach cyklu „Artyści w bibliotece” i zawiera: wykłady multimedialne, panele dyskusyjne, prezentacje filmów dokumentalnych i pokazy VR, czyli wirtualnej rzeczywistości. Celem przedsięwzięcia jest zapoznanie polskich odbiorców z twórczością Beksińskiego, o którym większość z nich zapewne nie słyszała. Popularyzacją dzieł malarza zajmuje się także fundacja „Beksiński”. Organizacja zbiera środki na stworzenie filmu dokumentalnego, który będzie opierać się na prywatnych nagraniach malarza. Ukazują one Beksińskiego jako człowieka i twórcę w zupełnie nowym świetle. To niebalany zapis codziennego życia artysty, którego fragmenty można było zobaczyć w filmie biograficznym „Ostatnia rodzina”.

Wszystkich fanów i chętnych poznania twórczości Beksińskiego zapraszamy na wystawę, która będzie czynna do 9 kwietnia: od poniedziałku do piątku w godz. 10–20, a w sobotę i niedzielę w godz. 10–21. Wstęp wolny! Wszystkie prace malarza można oglądać dzięki Muzeum Historycznemu w Sanoku, które udostępniło swoje zasoby bibliotece uniwersyteckiej. Już niedługo ta sama wystawa przeniesie się do Łodzi oraz Gdańska.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda