mobile
REKLAMA

Otworzono nowy peron na Dworcu Zachodnim

Od dziś na Dworcu Zachodnim można korzystać ze świeżo wyremontowanego peronu numer 7. W trakcie dalszej budowy są kolejne perony, a także podziemne przejście i tunel tramwajowy.

Informacja prasowa
TAGI
Otworzono nowy peron na Dworcu Zachodnim

W grudniu ubiegłego roku swoje otwarcie miał peron 6., a dziś przyszła kolej na peron numer 7. Tak jak poprzedni, tak i ten będzie posiadał nowe, szerokie zadaszenie i oświetlenie. Dla podróżnych będą dostępne ławki i dwie osłonięte poczekalnie.

"Z nowego peronu nr 7 przewidywana jest odprawa około 30 pociągów dalekobieżnych i regionalnych"-  przekazało PKP Intercity.

Obecnie, aby dojść do peronów numer 6, 5, a od dziś również 7, podróżni muszą skorzystać z 200-metrowej kładki od strony ulicy Tunelowej. Natomiast od peronu numer 5 otwarte jest przejście podziemne w stronę Alej Jerozolimskich.

 

To nie koniec budowy

Na stacji prowadzone są prace związane z budową peronu nr 8 oraz przejścia podziemnego i tunelu tramwajowego. Jak informują Polskie Koleje: “Na stacji i w jej obrębie ułożono dotychczas 6 km nowych torów i sieci trakcyjnej, którą rozwieszono na ok. 150 słupach. Zamontowano 43 rozjazdy.”

Kończy się część prac przy zadaszeniu hali peronowej. Wykonawca montuje panele wysokiej wiaty nad peronem nr 8. Obiekt na wysokości 11 m przykryje osiem peronów. Na Warszawie Zachodniej wszystkie perony będą zadaszone. Dostęp do pociągów ułatwią ruchome schody, windy, system dynamicznej informacji oraz szerokie przejścia. 

“Łatwiejsze będzie łączenie podróży w aglomeracji oraz dalekobieżnych z komunikacją miejską. Bezpieczne zarządzanie ruchem kolejowym na Warszawskim Węźle Kolejowym zapewnią nowoczesne urządzenia i systemy komputerowe. Również kładka dla pieszych zyskuje obudowę miedzianego koloru. Powstaje lokalne centrum sterowania z komputerowymi urządzeniami. Gotowa jest elewacja budynku. W środku układane są instalacje i prowadzone są roboty wykończeniowe. LCS zapewni sprawne i bezpieczne prowadzenie ruchu kolejowego.” - dodają kolejarze.

Fot. źródło: PKP PLK, plk-sa.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda