mobile
REKLAMA

Podsumowanie 2021: Zadbane przystanki

Czyste i zadbane podnoszą komfort podróży. Przystanki autobusowe i tramwajowe przez cały rok są pod lupą Zarządu Oczyszczania Miasta (ZOM). W zeszłym roku wyczyszczonych zostało 7350 wiat.  

Informacja prasowa
TAGI
Podsumowanie 2021: Zadbane przystanki

O ile przyjemniej czeka się na przyjazd autobusu czy tramwaju na estetycznym przystanku wie każdy, kto korzysta z komunikacji miejskiej. Dbanie o czystość przystanków to w Warszawie zadanie Zarządu Oczyszczania Miasta. Dla komfortu pasażerów od wiosny do jesieni ZOM zleca regularne mycie wiat. Te zlokalizowane w kluczowych miejscach porządkowane były na mokro nawet 10 razy. W sumie w zeszłym roku umytych zostało 5000 wiat. 

 Porządki na wysokości 

Wielkie mycie objęło także pętlę autobusową przy Dworcu Centralnym. Szklano-stalowe zadaszenia wyszorowane zostały w zeszłym roku trzy razy. Sprzątanie, tak jak w przypadku każdego przystanku, obejmowało również elementy infrastruktury – ławki, gabloty, słupki oraz chodnik.  

Wiaty bez szpecących napisów 

W usuwaniu bohomazów z przystanków wyspecjalizowane są grupy interwencyjnego sprzątania ZOM, które likwidują nagłe zanieczyszczenia lub skutki wandalizmu. W ubiegłym roku ekipy porządkowe oczyściły 2350 pomazanych wiat.  

 Regularne porządki 

ZOM dba o czystość 4300 przystanków. Ekipy porządkowe pojawiają się na nich codziennie, m.in. po to, by usunąć śmieci z koszy. Najchętniej wybierane przez pasażerów przystanki zamiatane są codziennie, natomiast te na mniej popularnych trasach średnio raz w tygodniu. W przypadku nagłych zanieczyszczeń, takich jak np. szkło ze zbitej szyby, rozsypane śmieci, pseudograffiti, sprzątanie realizują ekipy interwencyjne ZOM. Mieszkańcy mogą przekazywać zgłoszenia takich przypadków za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115

Czysta Warszawa – wspólna sprawa      

Zarząd Oczyszczania Miasta organizuje i nadzoruje kompleksowe utrzymanie czystości w Warszawie. To regularne sprzątanie ulic, chodników i przystanków komunikacji miejskiej, opróżnianie ulicznych koszy na śmieci i działania interwencyjne. Prace porządkowe wykonywane na wymaganym przez ZOM wysokim poziomie dają zauważany przez mieszkańców i turystów efekt. Wysoki standard czystości wpływa korzystnie nie tylko na estetykę przestrzeni publicznej, ale także bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. 

Fot. ZOM

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda