Podsumowanie zakupów Fundacji WOŚP do walki z pandemią
Walka z koronawirusem trwa, z dnia na dzień przybywa kolejnych przypadków zakażeń, dlatego Fundacja WOŚP reaguje na prośby szpitali i ponownie kupuje sprzęty.
Blisko 2 tygodnie temu Fundacja informowała o zakupie 1279 łóżek i zapowiadała, że to nie koniec wsparcia udzielanego szpitalom. W sumie w listopadzie udało się zamówić:
- 1340 łóżek na stanowiska intensywnej terapii
- 89 kardiomonitorów,
- 50 respiratorów,
- system zdalnego monitorowania pacjentów,
- 6 koncentratorów tlenu.
Wartość sprzętu zakupionego przez WOŚP jesienią to aż 20 829 223,68 PLN. Te urządzenia trafią do: Wspólnoty Chleb Życia, czyli schroniska z usługami opiekuńczymi w Ożarowie, Centrum Medycznego Grupa Zdrowie, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci z Raciąża, Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Mehoffera w Warszawie, Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego przy ul. Olchy w Warszawie, Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego przy ul. Szubińskiej w Warszawie.
Podsumowując, od początku walki z pandemią Fundacja WOŚP przekazała lub w najbliższym czasie przekaże: 1540 łóżek na stanowiska intensywnej terapii, 84 respiratory, 246 kardiomonitorów, 6 koncentratorów tlenu, 1 system zdalnego monitorowania pacjentów, 4 stacje do laboratoriów przygotowujących próbki w kierunku diagnostyki COVID-19, 1 komorę laminarną, 30 pomp infuzyjnych objętościowych, 25 zestawów USG, 2,6 miliona trójwarstwowych maseczek chirurgicznych, 200 tys. maseczek KN95, 50 tys. kompletnych pakietów indywidualnej ochrony osobistej, 50 tys. kombinezonów ochronnych, 13 tys. masek Decathlon, 75 tys. przyłbic ochronnych, 43 tys. testów, 3456 testów dla dzieci onkologicznych, 1700 opakowań rękawiczek medycznych, 17 tys. litrów płynów do dezynfekcji o wartości 69 594 596,14 PLN.
Zakup sprzętu to nie wszystko
Fundacja WOŚP, poza zakupem sprzętu, reagując na apele ze strony dyrekcji placówek medycznych, uruchomiła na swojej głównej stronie zakładkę, dzięki której szpitale mogą komunikować swoje potrzeby i prośby dotyczące pomocy w opiece nad pacjentami z koronawirusem. Impulsem do powstania strony był apel profesora Pawła Naumana z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, o którym Jurek Owsiak wspominał w jednym ze swoich wpisów.
Źródło: WOŚP