mobile
REKLAMA

Powstaną setki miejsc pracy. Niemiecki koncern chce otworzyć w Warszawie nową fabrykę

Trumpf Hüttinger planuje zatrudnienie 600 osób, a w ciągu roku ta liczba może wzrosnąć aż do tysiąca. Koncern specjalizujący się w produkcji i projektowaniu elekroniki chce otworzyć nowy zakład produkcyjny na warszawskiej Białołęce

Jakub Bielawski
Powstaną setki miejsc pracy. Niemiecki koncern chce otworzyć w Warszawie nową fabrykę

Trumpf Hüttinger na chwilę obecną posiada w aglomeracji warszawskiej aż trzy zakłady produkcyjne - na Targówku Mieszkaniowym, w Markach oraz w Zielonce, w któych zatrudnia łącznie ponad 1400 osób, z czego 400 z nich stanowią inżynierzy. Nowa fabryka, do której firma przeniesie się latem, w ciagu czterech lat ma zagwarantować silny wzrost obrotów i niemal potrojenie obecnego poziomu zatrudnienia - docelowo do 3000 osób.

Produkcja typu high-tech


Do zakładu na Białołęce zostanie przeniesiona produkcja podzespołów elektronicznych, w tym montażu obwodów drukowanych oraz szaf sterowniczych. Wyroby białołęckiego zakładu mają trafiać m.in. na rynki w USA, Korei, Japonii czy Chin.


- Mamy wystarczające know-how i zasoby technologiczne, by projektować i produkować zdecydowanie więcej niż dotychczas. Naszą przewagę stanowi mocne portfolio składające się z produktów, na które zapotrzebowanie będzie wyłącznie rosnąć – mówi cytowany przez Rzeczpospolitą Paweł Ozimek, prezes Trumpf Hüttinger w Polsce. – Mowa o takich rozwiązaniach, jak m.in. półprzewodniki i układy scalone, ekrany LED i OLED, wyświetlacze telefonów i ich pokrycia dekoracyjne, utwardzenia powierzchni metalowych, a także panele fotowoltaiczne – dodaje.


Inwestycja poza nowoczesnymi narzędziami produkcyjnymi ma zostać wyposażona w różne udogodnienia dla pracowników, takie jak zielone strefy relaksu, strefa siłowni, parkingi rowerowe czy stacje ładowania samochodów elektrycznych.

fot.Panattoni
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda