mobile
REKLAMA

Przebudowa ciągu ulic na Bielanach - Sadzenie drzew i prace brukarskie.

Podkręcamy tempo przebudowy blisko dwukilometrowego ciągu ulic K. S. Rudnickiego, W. Perzyńskiego i B. Podczaszyńskiego na Bielanach. W zeszłym tygodniu rozpoczęło się sadzenie drzew, a w poniedziałek, 7 listopada, wykonawca wznowił prace brukarskie. Realizacja inwestycji póki co obejmuje chodnik i drogę dla rowerów, bez ingerencji w jezdnię.

informacja prasowa
Przebudowa ciągu ulic na Bielanach - Sadzenie drzew i prace brukarskie.

Ciąg ulic Rudnickiego-Perzyńskiego-Podczaszyńskiego łączy osiedla Piaski, Słodowiec i Stare Bielany. Dla mieszkających we wschodnim rejonie ul. S. Maczka stanowi wygodny dojazd do stacji metra Słodowiec i dalej do ul. Podleśnej m.in. pod Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jednak komfort podróżowania obniżają zużyta nawierzchnia jezdni i obowiązująca na skrzyżowaniach organizacja ruchu. Dlatego podjęliśmy decyzję o przebudowie ciągu, aby poprawić bezpieczeństwo i płynność przejazdu.

Realizacja zadania zaczęła się tuż po wakacjach. Wykonawca, firma Balzola, działał po wschodniej stronie ul. B. Podczaszyńskiego – między ulicami Marymoncką a S. Żeromskiego. Roboty wiązały się z budową drogi dla rowerów i nowego chodnika. Do połowy października Balzola rozebrała kostkę brukową i wykonała korytowanie drogi dla rowerów. Następnie wstrzymała związane z tym prace, skupiając się na zieleni. W zeszłym tygodniu rozpoczęło się sadzenie 61 drzew – 41 klonów pospolitych, 12 jesionów wyniosłych, 4 wiśni piłkowanych, 3 sosen czarnych i jednego klonu polnego. Będą to częściowo nasadzenia kompensacyjne za wycięte niedawno drzewa, które kolidowały z nowym przebiegiem drogi dla rowerów i chodnika. Ponadto zieleń wzbogacimy o 4417 krzewów i 1234 byliny.

W poniedziałek, 7 listopada, wznowione zostały prace brukarskie związane z chodnikami. Ekipa wykonawcy na razie kontynuuje je na ul. B. Podczaszyńskiego, ale niebawem powinna wkroczyć z nimi na ul. W. Perzyńskiego

W ramach inwestycji największa zmiana zajdzie na skrzyżowaniu ulic K. S. Rudnickiego i J. Kochanowskiego. Starą i wyeksploatowaną sygnalizację świetlną zastąpi tam rondo turbinowe. Pomiędzy ulicami S. Maczka a Marymoncką powstaną trzy nowe przejścia dla pieszych: na ul. K. S. Rudnickiego przy wjeździe do myjni, na wysokości budynku W. Perzyńskiego 14D i przy skrzyżowaniu z ul. L. Staffa. Pozostałe przejścia bez sygnalizacji wyposażone zostaną w azyle. Po zachodniej stronie ul. B. Podczaszyńskiego parkowanie będzie przeniesione z chodnika na jezdnię. Ciągi piesze zostaną wyremontowane, podobnie jak przystanki autobusowe.

W ramach prac uporządkowane zostanie także parkowanie na dwóch placach postojowych przy ul. K. S. Rudnickiego. Na obu do dyspozycji kierowców będzie łącznie 50 miejsc, w tym 4 niebieskie „koperty”.

Dzięki inwestycji cykliści zyskają wygodną, asfaltową drogę dla rowerów, przebiegającą na całym ciągu ulic po wschodniej stronie jezdni. W tym celu powstanie m. in. nowy odcinek drogi wzdłuż ul. K. S. Rudnickiego i komplet przejazdów rowerowych na skrzyżowaniu z ul. W. Broniewskiego. Przejazdy i przejścia przez mniejsze uliczki będą wyniesione do poziomu chodnika. 

Realizacja inwestycji powinna potrwać do lata przyszłego roku.

fot. zdm.waw.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda