mobile
REKLAMA

Przetarg na przebudowę Jana Kazimierza w drugiej połowie roku

Projekt przebudowy ul. Jana Kazimierza jest gotowy i od początku października czeka na opinię Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Po jej uzyskaniu, w drugiej połowie roku będzie można rozpisać przetarg tak, aby roboty rozpoczęły się w przyszłym roku.

Informacja prasowa
Przetarg na przebudowę Jana Kazimierza w drugiej połowie roku

Remont Jana Kazimierza to jedna z najpilniejszych potrzeb mieszkańców Odolan – najszybciej zaludniającej się części Woli. Powstają tu nowe osiedla mieszkaniowe, wprowadzają się liczne rodziny, a sama ulica wymaga pilnego remontu. W ubiegłym tygodniu odbyło się kolejne spotkanie z prowadzącym inwestycję Zarządem Dróg Miejskich. – Przygotowany po konsultacjach z mieszkańcami projekt jest gotowy i od początku października oczekuje na opinię Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska - relacjonuje Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Władze dzielnicy zostały jednak przez dyrekcję Zarządu Dróg Miejskich zapewnione, że wyczekiwana opinia powinna pojawić się lada moment, a sprawa przejęcia ostatniej, potrzebnej do inwestycji działki dobiega końca. - Jeśli rzeczywiście decyzja rdosiu zostanie wydana niedługo, w drugiej połowie roku będzie mógł zostać rozpisany przetarg, a w kolejnym ruszą prace - mówi Strzałkowski. 

Liczymy na szybkie decyzje w tej sprawie. Rada Warszawy zabezpieczyła w tej sprawie ponad 8 milionów złotych, ale trzeba się liczyć, że w związku z wszechobecną drożyzną potrzebna pewnie będzie korekta w budżecie - mówi Mariusz Budziszewski, radny miejski z Woli. Jego zdanie podzielają koledzy i koleżanki z Rady Warszawy. - Nie ma dziś dziedziny, która nie została dotknięta podwyżkami. Miasto płaci więcej za wykonawstwo, prąd, ciepło i gaz, a rząd systematycznie ogranicza dochody samorządu - dodaje Renata Niewitecka, radna z Woli.  
 
Projekt ma być przyjazny mieszkańcom 
 
Przypomnijmy, że projekt zakłada remont ul. Jana Kazimierza na całej jej długości. - Przebudowana będzie jezdnia, chodniki, zjazdy na posesje, a wzdłuż ulicy powstanie ścieżka rowerowa – cieszy się Ewa Statkiewicz, przewodnicząca wolskiej rady dzielnicy. Będzie też bezpieczniej dzięki zastosowaniu elementów uspokajania ruchu, a jezdnie, chodniki i przejścia dla pieszych zostaną oświetlone nowymi latarniami.

Fot. UD Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda