Remont boiska w Parku im. Jana Pawła II
Nowa nawierzchnia, nowe bramki piłkarskie i brama ze zintegrowaną furtką to tylko część nowości, jakie pojawią się na boisku w Parku im. Jana Pawła II. Prace remontowe mają zakończyć się 31 października tego roku.
- Dla mnie jest to idealne miejsce do gry w piłkę. Mam blisko do domu, dlatego często tutaj przychodzę z kolegami. Duża ilość piasku zamiast trawy nie sprzyja uprawianiu sportu. Bardzo się cieszę, że będzie remont. Jeżeli będzie tu trawa z prawdziwego zdarzenia to będzie moje ulubione miejsce do gry w piłkę w Warszawie - mówi Franek Kozłowski.
Radości z remontu boiska nie kryją także inni mieszkańcy Ursynowa. - Jestem tutaj prawie codziennie, ale w ostatnim czasie pograć bardziej w koszykówkę niż piłkę nożną. Nie chciałem sobie zrobić krzywdy. Ale jak będzie nowe boisko to bardzo chętnie wrócę do piłki. To moja ulubiona dyscyplina sportowa - powiedział Kajetan Pazio. - Czekam z niecierpliwością na nowe boisko. Często oglądam mecze w telewizji, ale fajnie jest też pokopać piłkę na powietrzu. To może być bardzo dobre miejsce ku temu. Nowa nawierzchnia i nowe bramki? Nie mogę się doczekać - dodał Mariusz Baranowski.
Pomimo, iż boisko jest oświetlone i prowadzony jest nad nim dozór, to jest bardzo zniszczone. Przez blisko dziesięć lat korzystają z niego przedszkolaki i uczniowie, ale również młodzież czy studenci. Nie można się zatem dziwić, że nawierzchnia wymaga naprawy, a władze dzielnicy chcą zadbać dodatkowo o bezpieczeństwo mieszkańców montując nową bramę ze zintegrowaną furtką. Zgodnie z zamówieniem na wykonanie robót budowlanych polegającym na remoncie boiska w Parku im. Jana Pawła II w Warszawie prace w tym miejscu mają zakończyć się do końca października, a ich łączny koszt nie powinien przekroczyć 492 000 zł.
Przed rozpoczęciem roku szkolnego ma zostać otwarte natomiast inne wyremontowane boisko przy Szkole Podstawowej nr 81 im. Lucjana Rudnickiego przy ul. Puszczyka. Nowy wygląd i funkcje zyska również sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 319 im. Marii Kann przy ul. Wokalnej.
Marcin Kalicki / fot.ursynow.pl