mobile
REKLAMA

Skwer Gwary Warszawskiej w nowej odsłonie

Wielkimi krokami zbliżamy się do rozpoczęcia długo wyczekiwanej inwestycji na Woli. Przebudowa Skweru Gwary Warszawskiej ma ruszyć na przełomie 2022 i 2023 roku. Obecnie kończą się prace nad projektami budowlanymi oraz wykonawczymi.

Marcin Kalicki
Skwer Gwary Warszawskiej w nowej odsłonie

Teren pomiędzy ulicami Młynarską, Leszno i Wolską niegdyś tętnił życiem. Przychodzili tu i przyjeżdżali mieszkańcy z całej Warszawy. – Plac był umownym centrum tej okolicy i ważnym punktem spotkań. Znajdował się tu lunapark „Wenecja", modernistyczny bar o tej samej nazwie, kino W-Z czy dom handlowy PDT – wylicza Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Później to miejsce zaniedbano, ale mam nadzieję, że w tym roku ruszymy z remontem, a w przyszłym zakończymy prace – dodaje włodarz dzielnicy.

Za przebudowę skweru odpowiada Zarząd Zieleni. Powstanie w tym miejscu kameralny zakątek, gdzie będzie można odpocząć wśród krzewów i drzew. Znajdzie się również miejsce na: małą scenę, plac zabaw, kino plenerowe, ściankę wspinaczkową, siłownię czy kawiarnię. Skwer będzie dodatkowo oświetlony i monitorowany.

– Obecnie toczą się prace nad projektami, a ich odebranie ze wszystkimi uzgodnieniami i pozwoleniami planowane jest na sierpień. Później pozostaje ogłosić przetarg i wyłonić wykonawcę – mówi dzielnicowy radny Kamil Giemza. – Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to ekipa budowlana wejdzie na skwer pod koniec tego roku – zaznacza.

Skwer Gwary Warszawskiej nosi swoją nazwę od 2017 roku dzięki inicjatywie Stowarzyszenia „Gwara Warszawska”. Projekt rewitalizacji to efekt współpracy mieszkańców, socjologów z Fundacji „Na Miejscu”, projektantów, Zarządu Zieleni i dzielnicy. – Już nie mogę doczekać się efektów pracy. To ważne, wręcz kultowe miejsce na Woli, znów może być miejscem spotkań wielu warszawian. Mam nadzieję, że tak będzie i nie zawiedziemy się – przekonuje Rafał Włodarczyk, mieszkaniec Woli.

Marcin Kalicki

fot. UD Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda