mobile
REKLAMA

Strażnicy miejscy uratowali 10-letniego chłopca z autyzmem

W piątek, 3 listopada, strażnicy miejscy, którzy patrolowali ulicę Niemcewicza na Ochocie, zostali poproszeni o pomoc przez zrozpaczoną matkę. Kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że jej 10-letni syn, który jest w spektrum autyzmu, uciekł z domu po kłótni i zniknął jej z oczu

Jakub Bielawski
Strażnicy miejscy uratowali 10-letniego chłopca z autyzmem

Funkcjonariusze odnaleźli dziecko

Strażnicy natychmiast podjęli poszukiwania chłopca, korzystając z opisu podanego przez matkę. Po kilkunastu minutach, strażnicy zauważyli chłopca, który biegł ulicą Grójecką w okolicach placu Zawiszy.

Jak informuje straż miejska, dziecko było pobudzone, machało nerwowo rękami i krzyczało. Po dogonieniu strażniczka próbowała je uspokoić. Małoletni nieco ochłonął, lecz na widok nadchodzącej matki znów się zdenerwował i nie chciał się do niej zbliżyć.

Ponieważ dziecko było ubrane niestosownie do pogody, strażniczka przekonała dziecko, by wsiadło do radiowozu, aby mogło się rozgrzać. Wewnątrz chłopiec wyjawił, że uciekł od matki z powodu przemocy, jakiej doświadczał oraz, że nie chce z nią wracać do domu. Strażnicy miejscy wezwali na miejsce patrol policji specjalizujący się w sprawach rodzinnych, aby pomóc w rozwiązaniu tej sytuacji.

fot.Straż Miejska

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda