mobile
REKLAMA

Tramwaj nie zdążył wyhamować przez rowerzystą

W niedzielny poranek doszło do tragicznego wypadku, w którym rowerzysta wpadł pod tramwaj na przejściu dla pieszych na trasie W-Z. Pomoc udzielili mu strażnicy miejscy oraz jeden z przechodniów

Jakub Bielawski
Tramwaj nie zdążył wyhamować przez rowerzystą

Rowerzysta pod tramwajem

Zdarzenie miało miejsce kilka minut przed godziną 9 rano w niedzielę 24 września, u wylotu wiaduktu przy Zamku Królewskim. Strażnicy miejscy patrolujący plac Zamkowy zostali powiadomieni o wypadku przez przechodzącą kobietę i natychmiast zareagowali. Na miejscu zauważyli rannego i zakrwawionego mężczyznę leżącego na przejściu dla pieszych, obok zniszczonego roweru.

Z relacji motorniczej wynikało, że mężczyzna gwałtownie wjechał na przejście dla pieszych tuż przed nadjeżdżającym tramwajem linii 20, a kierująca tramwajem nie miała możliwości wyhamowania na czas. Mężczyzna został uderzony i upadł na jezdnię, ale uniknął potrącenia przez koła pojazdu. Rannemu udzielono pierwszej pomocy na miejscu, a poszkodowany trafił do szpitala z rozbitą głową. Jego rower, który dostał się pod tramwaj, został uszkodzony i nie nadawał się już do użytku.

Nie można przejeżdzać rowerem przez pasy!

Warto podkreślić, że przekraczanie przejścia dla pieszych na rowerze jest zabronione, a rowerzysta powinien przeprowadzać rower przez przejście. Nagle pojawiający się rowerzysta może stanowić zagrożenie dla innych użytkowników dróg, takich jak kierowcy samochodów, autobusów czy tramwajów, którzy nie zawsze mają możliwość wyhamowania na czas. Dlatego przestrzeganie przepisów i zasady bezpieczeństwa na drodze są kluczowe dla uniknięcia takich wypadków.

fot.Straż Miejska

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda