Trener Magiera po meczu FK Astana – Legia Warszawa: Będziemy walczyć do końca

Wczorajszy wyjazdowy mecz Legii nie należał do najlepszych występów drużyny. Sytuację nieci poprawił gol Armando Sadiku, ale ostatecznie warszawska drużyna uległa Astanie 3:1.

Redakcja/ Legia.pl

Trener Jacek Magiera tak skometował spotkanie:
Jacek Magiera: - Pierwsza połowa dla Astany. Przed nami drugie 90 minut w Warszawie. Będziemy musieli odrobić straty. Dzisiejszy mecz zaczął się od ataków gospodarzy, którzy lepiej czuli się na tej murawie. My potrzebowaliśmy czasu, żeby się przyzwyczaić.

W pierwszej połowie mieliśmy sytuacje, żeby strzelić bramki. Dwukrotnie Michał Kucharczyk mógł wpisać się na listę strzelców. Zabolała nas bramka stracona w 44 min., po kontrze. W przerwie dokonaliśmy kilku roszad w ustawieniu. Na początku drugiej części meczu stworzyliśmy okazje, w których powinien paść przynajmniej jeden gol, choć Astana też miała swoje szanse. Ucieszył nas gol Sadiku. Gdyby mecz zakończył się takim wynikiem (2-1) to byłoby to sprawiedliwe. Najbardziej żałujemy bramki straconej w 93 min., kiedy Astana znowu nas skontrowała, a my nie przerwaliśmy akcji, choćby faulem.

To co powiedziałem na początku - przed nami druga połowa w Warszawie. Będziemy walczyć, żeby osiągnąć dobry wynik i awansować. Gratulacje dla Astany za rozegranie dobrego meczu. W sporcie nie ma rzeczy niemożliwych.

Wiemy, jakie Astana ma atuty, dzisiaj je potwierdziła. Zamykamy temat tego meczu i szykujemy się do rewanżu. Na pewno ten mecz pokazał nam, że gospodarze byli dzisiaj lepsi. Natomiast sport jest taki, że trzeba walczyć i będziemy walczyć do końca. Zrobimy wszystko, żeby wygrać dwumecz.