mobile
REKLAMA

Udany początek legionistek w Mistrzostwach Polski

Bardzo dobrze rozpoczęły nowy sezon rugbistki Legii Warszawa. Podopieczne trenera Filipa Cackowskiego zajęły drugie miejsce w I Turnieju Mistrzostw Polski w Rugby 7 Kobiet ulegając jedynie Biało-Zielonym Ladies Gdańsk.

Marcin Kalicki
Udany początek legionistek w Mistrzostwach Polski

Dwie bardzo ważne zmiany nastąpiły w tegorocznych rozgrywkach Mistrzostw Polski w Rugby 7 Kobiet. Po pierwsze w Ekstralidze gra obecnie sześć zespołów podzielonych początkowo na dwie grupy, a najlepsze zespoły z tych dwóch grup walczą o wygraną w zawodach. Drugą istotną zmianą jest pojawienie się w rozgrywkach nowej siły – Mazovii Mińsk Mazowiecki. Zespół stworzyły rugbistki Legii, które dotychczas grały w drugiej drużynie stołecznego klubu.

Zawody rozgrywane na Narodowym Centrum Rugby 7 w Krakowie wygrały rugbistki Biało-Zielonych Ladies Gdańsk, które w meczu finałowym po zaciętej walce okazały się lepsze od zawodniczek Legii. Na najniższym stopniu podium stanęły gospodynie – Bestie Kraków.

Turniej w Krakowie był pierwszym turniejem w ramach Mistrzostw Polski nowego sezonu 2023/2024. Każde nowe otwarcie wiąże się z pewną dozą niepewności, tak również było i tym razem. Dodatkowo przywitały nas fatalne warunki atmosferyczne i przez cały dzień padał intensywny deszcz. Wszystko to mogło sprawić, że ten turniej będzie bardziej losowy i wydarzy się więcej niespodzianek. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Obie nasze drużyny spisały się bardzo dobrze i pokazały, że ciężko przepracowane lato przynosi efekty. Nasza pierwsza drużyna rywalizująca w Ekstralidze pewnie i wysoko wygrała wszystkie mecze, aż do finału gdzie musieliśmy uznać wyższość aktualnych mistrzyń Polski z Gdańska. Należy jednak podkreślić, że daliśmy drużynie z Gdańska bardzo mocny i twardy mecz, gdzie do przerwy wygrywaliśmy. Finalnie nie udało się utrzymać wyniku do końca, ale cały zespół dał z siebie wszystko i jesteśmy z siebie umiarkowanie zadowoleni – powiedział po zawodach Filip Cackowski, trener rugbistek Legii.

Wyniki spotkań Ekstraligi:

Diablice Ruda Śląska – KS Budowlani Łódź 0:31

Black Roses Posnania Poznań – Bestie Kraków 0:41

Biało-Zielone Ladies Gdańsk – Diablice Ruda Śląska 67:0

Legia Warszawa – Black Roses Posnania Poznań 48:0

KS Budowlani Łódź – Biało-Zielone Ladies Gdańsk 0:57

Bestie Kraków – Legia Warszawa 0:40

Biało-Zielone Ladies Gdańsk – Bestie Kraków 59:0

Diablice Ruda Śląska – Black Roses Posnania Poznań 22:14

KS Budowlani Łódź – Legia Warszawa 0:26

Black Roses Posnania Poznań – Diablice Ruda Śląska 21:0

KS Budowlani Łódź – Bestie Kraków 7:15

Biało-Zielone Ladies Gdańsk – Legia Warszawa 31:14

W pierwszej lidze rywalizowały cztery drużyny: AZS AWF Warszawa, Mazovia Mińsk Mazowiecki, RC Arka Gdynia oraz Venol Atomówki Łódź. W rozgrywkach triumfowały rugbistki z Mińska Mazowieckiego, które wygrały wszystkie spotkania.

– Nasza druga drużyna w tym roku została wypożyczona do Mazovii Mińsk Mazowiecki by mogła rywalizować o wyższe cele niż w zeszłym roku. Przypominam, że na jednym poziomie rozgrywkowym nie mogą występować dwie drużyny z tego samego klubu. Pod szyldem Mazovii dziewczyny rywalizowały w pierwszej lidze, gdzie pewnie wygrały wszystkie mecze i awansowały na kolejny turniej do Ekstraligi. Będzie to dla dziewczyn prawdziwy sprawdzian i możliwość rywalizacji z najlepszymi drużynami w Polsce – mówi Filip Cackowski, trener legionistek.

Wyniki spotkań I ligi:

AZS AWF Warszawa – Mazovia Mińsk Mazowiecki 5:34

RC Arka Gdynia – Venol Atomówki Łódź 34:7

Mazovia Mińsk Mazowiecki – Venol Atomówki Łódź 42:0

AZS AWF Warszawa – RC Arka Gdynia 14:17

RC Arka Gdynia – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:31

Venol Atomówki Łódź – AZS AWF Warszawa 15:5

Mazovia Mińsk Mazowiecki – RC Arka Gdynia 28:5

Venol Atomówki Łódź – AZS AWF Warszawa 0:24

Klasyfikacja końcowa turnieju w Krakowie:

1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk

2. Legia Warszawa

3. Bestie Kraków

4. KS Budowlani Łódź

5. Black Roses Posnania Poznań

6. Diablice Ruda Śląska

7. Mazovia Mińsk Mazowiecki

8. RC Arka Gdynia

9. AZS AWF Warszawa

10. Venol Atomówki Łódź

II Turniej Mistrzostw Polski w Rugby 7 Kobiet rozegrany zostanie 7 października w Rudzie Śląskiej, a następnie stołecznych kibiców rugby czeka niemal festiwal, bowiem w przeciągu dwóch tygodni najlepsze drużyny w Polsce pojawią się dwukrotnie w stolicy. Najpierw 21 października zawody zorganizuje AZS AWF Warszawa, a 4 listopada gospodarzem turnieju będzie Legia.

Fot. Ana Okolus Fotografia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda