UMKS MOS Wola znowu wygrywa. Kadetki z Warszawy coraz bliżej złotego medalu!

Pięć setów było potrzebnych do wyłonienia triumfatora w meczu niepokonanych dotychczas zespołów w turnieju finałowym Mistrzostw Mazowsza Kadetek. Wygrana siatkarek UMKS MOS Wola znacząco przybliżyła je do upragnionego złotego medalu.

Już na początku pierwszego seta zmotywowane siatkarki z Woli objęły trzypunktowe prowadzenie 7:4. Później gra wyrównała się i obydwa zespoły na zmianę obejmowały prowadzenie. Przy stanie 13:13 znakomitą serię miały warszawianki, które zdobyły aż sześć punktów z rzędu. Gdy wydawało się, że siatkarki MOS-u mają wygraną w kieszeni coś zacięło się w doskonale funkcjonującej maszynie. Od stanu 22:16 Legionovia wywalczyła dziewięć punktów, a stołeczny zespół zaledwie jeden. Po pierwszym secie na prowadzeniu LTS.

Druga odsłona meczu ponownie rozpoczęła się od kilkupunktowego prowadzenia warszawskiej ekipy. Podopieczne trenera Jakuba Miecznikowskiego grały dobrze w przyjęciu i skutecznie w ataku, nic więc dziwnego, że w połowie seta prowadziły już sześcioma punktami (12:6). Uzyskaną przewagę utrzymały do końca partii i wyrównały stan rywalizacji na 1:1.

4:1 w trzecim secie zwiastowało, że może to być powtórka drugiej partii. Jednak tym razem gra wyrównała się. Przy stanie 15:15 siatkarki MOS-u zagrały kilka nieszablonowych piłek co przyniosło im kolejne punkty. Uzyskaną przewagę w końcówce seta zdołały jeszcze powiększyć i wygrały 25:18. W czwartej partii warszawianki nieco za mocno się rozluźniły. Legionovia prowadziła od początku do końca tego seta i doprowadziła do tie-breaka.

Decydujący piąty set to powrót dobrej gry stołecznego klubu o czym świadczyło prowadzenie już 8:3. Wygrana w tej partii oznaczała zwycięstwo w całym spotkaniu.

LTS Legionovia Legionowo – UMKS MOS Wola Warszawa 2:3 (25:23, 19:25, 18:25, 25:21, 12:15)

W drugim dzisiejszym meczu inna stołeczna drużyna UKS Atena Warszawa po rozegraniu czterech setów cieszyła się z wygranej z MUKS Krótką Mysiadło.

MUKS Krótka Mysiadło – UKS Atena Warszawa 1:3 (12:25, 25:19, 19:25, 19:25)

W niedzielę ostatni dzień turnieju finałowego. Siatkarki UMKS MOS Wola Warszawa o godz. 10:00 zagrają z GLKS Nadarzyn, natomiast o godz. 12:00 zmierzą się ze sobą LTS Legionovia Legionowo i UKS Atena Warszawa.