mobile
REKLAMA

Uroczystości upamiętnienia Agresji Sowieckiej na Polskę: zamknięcie ulicy Muranowskiej i ograniczenia w ruchu

17 września odbędą się uroczystości upamiętniające agresję sowiecką na Polskę przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie, które obejmują modlitwę, składanie wieńców, śpiew Hymnu Sybiraków oraz przemówienia. W związku z tym ulica Muranowska zostanie zamknięta dla ruchu, a także wprowadzone zostaną ograniczenia na ulicach Bonifraterskiej i na niektórych fragmentach ulicy Andersa. Zamykający się ruch będzie obowiązywał przez całą niedzielę

Aleksandra Żochowska
TAGI
Uroczystości upamiętnienia Agresji Sowieckiej na Polskę: zamknięcie ulicy Muranowskiej i ograniczenia w ruchu

17 września, tradycyjnie, odbędą się uroczystości upamiętniające agresję sowiecką na Polskę przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

Program wydarzenia obejmuje wspólną modlitwę międzyreligijną, składanie wieńców, śpiew Hymnu Sybiraków oraz przemówienia przedstawicieli władz miasta i organizatorów, w tym Fundacji Poległym i Pomordowanym na Wschodzie i Związku Sybiraków.

Zamknięcie ulic

Ulica Muranowska zostanie zamknięta dla ruchu w związku z obchodami. Zakaz zatrzymywania się i postoju będzie obowiązywać na obu stronach ulicy, z możliwością wywózki pojazdu na koszt właściciela. Ograniczenia w ruchu wprowadzone zostaną również na ulicach Bonifraterskiej przed stadionem Polonii oraz na kilku fragmentach ulicy Andersa za skrzyżowaniem z ulicą Stawki, obowiązując przez całą niedzielę.

Od godziny 14:00 do 22:00 ulica Muranowska zostanie całkowicie zamknięta. Na skrzyżowaniach z ulicą Andersa i Bonifraterską wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu, a sygnalizacja świetlna przełączy się na sygnał żółty migający. Ulica Andersa będzie dostępna tylko dla ruchu prosto, a na pozostałych ulicach będą mogły być skręty w lewo lub w prawo.

Trasy objazdowe zostały wyznaczone przez ulice Dawidowskiego, Słomińskiego, Międzyparkową, Świętojerską i Andersa, na których będą kursować autobusy linii 116 i 518.

Zgromadzenie publiczne pod Ambasadą Rosji

W niedzielę planowane jest także zgromadzenie publiczne przed Ambasadą Rosji na ulicy Belwederskiej 49 w godzinach 10:00-20:00, co może skutkować zamknięciem dla ruchu ulicy Belwederskiej. W takim przypadku autobusy linii 116, 131, 166, 168, 180, 503, 519 i 522 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Kolejne zgromadzenie publiczne odbędzie się w poniedziałek na skwerze Matki Sybiraczki w godzinach 11:45-13:15. Jeśli ulica Muranowska będzie zamknięta, autobusy linii 116 i 518 kursować będą trasami alternatywnymi, tak jak w dniu wcześniejszym.

fot. UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda