Verva Warszawa wygrywa na Ursynowie

Bez straty seta siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa pokonali MKS Będzin. Stołeczny zespół przełamał w ten sposób fatalną passę czterech przegranych spotkań z rzędu.

Mecz w Arenie Ursynów dobrze rozpoczęli gospodarze. Skuteczne akcje warszawian, szczególnie Artura Szalpuka i Bartosza Kwolka przyniosły kilkupunktową przewagę. Doprowadziło to jednak do zbyt dużego rozprężenia w szeregach stołecznego zespołu. Od stanu 19:13 to goście wiedli prym i udało im się odrobić większość strat. Przerwa, o którą poprosił trener Andrea Anastasi zadziałała tak, jak powinna. Bloki Piotra Nowakowskiego i wspomnianego już wcześniej Szalpuka, a następnie skuteczny atak Andrzeja Wrony pozwoliły zakończyć seta wynikiem 25:22.

Druga odsłona spotkania była bardzo wyrównana. Mocne ataki Rafała Faryny, wyróżniającego się zawodnika MKS-u, sprawiały warszawskiej ekipie dużo problemów. Na szczęście Verva miała w swoim składzie Michała Superlaka. Jego ataki, a także punkty zdobywane przez Wronę czy Kwolka pozwoliły utrzymać wynik oscylujący w okolicach remisu. Przy stanie 23:23 Igor Grobelny idealnie spisał się w polu zagrywki i dzięki asowi serwisowemu stołeczny zespół był bliski wygranej. Co prawda będzinianie dwie piłki setowe zdołali jeszcze obronić, ale w kolejnej akcji piłką w antenkę uderzył José Ademar Santana kończąc seta.

Trzecia partia to najlepiej zagrana przez gospodarzy część meczu. Dobra gra całej drużyny w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła szybko przyniosły efekt. Warszawianie poszli za ciosem i pokonali zespół prowadzony przez dobrze znanego w stolicy Jakuba Bednaruka 25:17, a w całym meczu 3:0.

Verva Warszawa Orlen Paliwa – MKS Będzin 3:0 (25:22, 27:25, 25:17)

Verva Warszawa: Ángel Trinidad de Haro, Michał Superlak, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Damian Wojtaszek, Igor Grobelny, Jan Król, Jakub Ziobrowski, Michał Kozłowski.

MKS Będzin: Thiago Veloso, Rafał Faryna, Rafał Sobański, José Ademar Santana, Bartosz Gawryszewski, Bartosz Schmidt, Szymon Gregorowicz, Łukasz Makowski, Michał Godlewski, Dominik Teklak, Artur Ratajczak, Kacper Bobrowski, Tomasz Kalembka.

– Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa jak tlenu – powiedział po spotkaniu kapitan Vervy, Andrzej Wrona. – Zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż w poprzednich meczach, ale cały czas mamy nad czym pracować. Mam nadzieję, że wracamy na zwycięską ścieżkę – dodał. – W najbliższych dniach czekają nas kolejne trudne pojedynki, m.in. z PGE Skrą Bełchatów i Cuprum Lubin. Cel jest prosty: chcemy w nich zdobywać punkty – stwierdził.

Siatkarze Vervy z 16 dotychczas zdobytymi punktami zajmują siódmą pozycję w rozgrywkach PlusLigi. W kolejnym spotkaniu w najbliższą środę zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów.