mobile

W miejscu zwyczajowego parkingu powstał skwer

W pobliżu metra Stare Bielany, u zbiegu ulic Kasprowicza i al. Zjednoczenia jeszcze do sierpnia ubiegłego roku był zwyczajowy parking. Dziś znajduje się tam zielony skwer z ławkami i siedziskami. Inwestycja przez mieszkańców Bielan jest różnie oceniana.

NKK
W miejscu zwyczajowego parkingu powstał skwer

- Betonowy plac na Bielanach zamienił się w atrakcyjne miejsce wypoczynku. Mieszkańcy już teraz mogą korzystać z ustawionych tu ławek i siedzisk, a wiosną będą mogli podziwiać nowe, kwitnące nasadzenia – łącznie ok. 3 tys. roślin – poinformował stołeczny ratusz. Chodzi o plac u skrzyżowania ul. Kasprowicza i al. Zjednoczenia w sąsiedztwie metra Stare Bielany.

To ostatni etap budowy Skweru Integrator. Jak podkreślają władze miasta teren ten stał się bardziej dostępny dla mieszkańców.

Co powstało w ramach inwestycji?

Jak wylicza stołeczny ratusz pojawiły się nowe miejsca do wypoczynku – siedziska na drewnianych tarasach i ławki warszawskie. Zmniejszono i wyremontowano taras ze schodami przylegającymi do budynku, w którym mieści się Bielański Integrator Przedsiębiorczych. Powstała również nowa pochylnia dla osób z niepełnosprawnościami.

W ramach drugiego etapu inwestycji ze skweru usunięto niemal 300 mkw. utwardzonej powierzchni. W miejscu muru oporowego został założony trawnik oraz żywopłot z irgi błyszczącej. Na pozostałej przestrzeni wykonano nowe nasadzenia: rośliny cebulowe, byliny, krzewy oraz trzy lipy holenderskie w odmianie ‘Palladia’.

Postawiono nowe kosze na śmieci. Pojawiły się też nowe latarnie i zamgławiacz.

Inwestycja ma swoich zwolenników i przeciwników

Okoliczni mieszkańcy pytani przez nas cieszą się, że zamiast widoku na nieuporządkowany teren zastawiony autami otrzymali skwer, który mają nadzieję wiosną zazieleni się.

Są jednak i osoby, które podchodzą do inwestycji z dużo mniejszym entuzjazmem. Jak mówi nam jedna z napotkanych osób – Nie wiem, czy wypoczywanie na ławkach przy skrzyżowaniu dwóch ulic jest najlepszym pomysłem. Za to wiem, że kolejne miejsca parkingowe zostały zabrane. Zaparowanie w tej okolicy robi się coraz trudniejsze.

 

fot. UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda