Warszawa: skromne obchody Święta Niepodległości
Z powodu epidemii koronawirusa i poważnych obostrzeń z nią związanych, zrezygnowaliśmy z uroczystości i atrakcji, które miały uświetnić tak ważny dla Polski dzień, jakim jest 11 listopada.

Kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza
Z powodu epidemii stolica nie organizuje uroczystości. 11 listopada Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy złoży kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przy pomniku marsz. Józefa Piłsudskiego, który stoi przy ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza. Kwiaty zostaną też złożone przy pomnikach Wincentego Witosa, Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego, Wojciecha Korfantego i Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.
Kotyliony dla warszawiaków
W trzech lokalizacjach: przy Placu Unii Lubelskiej, al. Jana Pawła II (Pasaż Muranów, róg ul. Nowolipki) oraz przy placu Piłsudskiego (Pasaż Niżyńskiego) na słupach ogłoszeniowych będą wisieć zaprojektowane na tę okazję plakaty, na których w dniach 10-11 listopada umieszczone zostaną biało-czerwone kotyliony. Przechodnie będą mogli je zdjąć i przypiąć do ubrania czy plecaka, świętując w ten symboliczny sposób.
Na każdym z trzech słupów już przed południem, 10 listopada, miasto umocowało 3000 kotylionów. Zachowane zostały wszystkie normy bezpieczeństwa – na każdym słupie znajdują się będą prośby o zachowanie dystansu oraz dozownik z płynem do dezynfekcji rąk przez pobraniem kotyliona.
Konstytucja na Chór Polaków
Nowy Teatr z Warszawy udostępni z okazji Święta Niepodległości nagranie spektaklu Marty Górnickiej „Konstytucja na Chór Polaków". W widowisku występuje wieloetniczny, wielopokoleniowy chór złożony zarówno z aktorów, zawodowych artystów, jak i naturszczyków, tworząc autentyczną sceniczną wspólnotę. Link do spektaklu będzie dostępny na stronie teatru oraz na kanale Vimeo i FB bezpłatnie przez dobę - 11 listopada od godz. 12.00.
Źródło: UM Warszawa