mobile
REKLAMA

Wciąż można zapisywać się na Bieg Powstania Warszawskiego

Zapisy na 33. Bieg Powstania Warszawskiego ruszyły na początku czerwca. Wciąż jest dostępna znaczna pula numerów startowych. Jak dokonać zapisu?

IS
Wciąż można zapisywać się na Bieg Powstania Warszawskiego

11500 to ogólna pula numerów startowych przygotowana na tegoroczny Bieg Powstania Warszawskiego. Wciąż pozostało ponad 5 tys. numerów startowych do rozdysponowania. Będzie to już 33. edycja tej imprezy sportowej. Każda edycja ma swój motyw przewodnim, tym razem będą to „Olimpijczycy w Powstaniu”.

-– Podczas Biegu Powstania Warszawskiego zawsze przywołujemy pamięć Bohaterów, a od tego roku chcemy jeszcze bardziej wykorzystać tą sportową i patriotyczną okazję do wspominania ważnych postaci, wydarzeń, do opowiadania historii, którą należy ocalić od zapomnienia. W tym roku – olimpijskim – przywołamy pamięć sportowców, którzy walczyli nie tylko  o olimpijskie medale, ale także o wolność. – mówi cytowana w komunikacie organizatorów Biegu Magda Skrocka, dyrektor biegu.

Dziś odbyła się wycieczka biegowa z Truskawia do Palmir, a jej bohaterem był Janusz Kusociński.

Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się 27 lipca o godz. 20.30. Bieg odbędzie się na dwóch dystansach 5 i 10 km. Start biegu zlokalizowany został na ul. Bonifraterskiej.

Krótszy dystans prowadzi przez ul. Stawki, a następnie Gen. Władysława Andersa, Mickiewicza, Plac Inwalidów, w kierunku ulicy Czarnieckiego. Dalej następuje nawrotka ulicą Krasińskiego i zwrot w kierunku mety Wybrzeżem Gdyńskim, Krajewskiego i Zakroczymską,. Meta biegu znajduje się na ulicy Konwiktorskiej.

Uczestnicy biegu na 10 km z ulicy Krasińskiego skierują się w stronę ulicy Gwiaździstej, aż za most Grota Roweckiego. W stronę mety przebiegać będą Wybrzeżem Gdyńskim. Następnie ulicami Krajewskiego i Zakroczymską aż do finiszu przy ul. Konwiktorskiej.

Dla osób, które nie mogą tego dnia pojawić się na starcie w Warszawie zorganizowany został również bieg wirtualny.

Zapisy na 33. Bieg Powstania Warszawskiego odbywają się poprzez stronę: biegpowstaniawarszawskiego.pl.

 

fot. UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda