mobile

Weekend sportowych zmagań

W sobotę, 12 października, biegacze pojawią się na ulicach Wilanowa. W niedzielę, 13 października, rywalizować będą na ulicach Wawra i Mokotowa, a na PGE Narodowym odbędzie się mecz piłkarski pomiędzy reprezentacjami Polski i Macedonii. Będą zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Informacja prasowa/ fot. Bernenka
TAGI
Weekend sportowych zmagań

Bieg Czas Na Wzrok

Po ubiegłorocznym sukcesie charytatywnego biegu, w którym wzięło udział ponad 1000 osób, czas na kolejną edycję. W sobotę, 12 października, o godz. 13.00, uczestnicy zmierzą się z dystansem 5 km.

Biegacze swoje zmagania rozpoczną w Miasteczku Wilanów w okolicy plaży Wilanów przy skrzyżowaniu ulic Wilanowskiej oraz Przyczółkowej. Trasa będzie przebiegała ciągiem pieszo-rowerowym na ul. Przyczółkowej (w kierunku Powsina), uczestnicy zawrócą na wysokości ul. Pałacowej skąd udadzą się do mety w miasteczku biegowym.

Bieg z Radością

W niedzielę, 13 października, na ulicach Wawra odbędzie się 2. Bieg z Radością. Uczestnicy zmierzą się z dwoma dystansami – 5 i 10 kim. Bieg na dystansie 5 km wystartuje o godz. 10.00, a na 10 km o godz. 11.00.

Uczestnicy przebiegną trasą: Zagajnikowa, Mrówcza, Mozaikowa. Ulice na trasie biegu zamknięte będą w godz. 9.00–13.00.

Autobusy linii 213 zostaną skierowane na trasy objazdowe prowadzące ul. Patriotów.

Bieg Kobiet Zawsze Pier(w)si 2019

W niedzielę, 13 października, od godz. 12.00 na ul. Puławskiej będą rywalizowały uczestniczki Biegu Kobiet Zawsze Pier(w)si 2019. Ulica będzie zamknięta dla samochodów na odcinku od ul. J.P. Woronicza do al. Wilanowskiej.

Wydarzenie promuje profilaktykę i leczenie kobiecych nowotworów. Miasteczko biegowe, start i meta będą zlokalizowane na ul. Broniwoja w pobliżu Skweru Grupy AK „Granat”. Zawodniczki wystartują o godz. 12.00 i pobiegną ulicami: Broniwoja – Wielicka – Ksawerów – Puławska. Biegaczki będą poruszać się jezdnią ul. Puławskiej w kierunku Ursynowa. Na wysokości pętli tramwajowej Wilanowska zawrócą i tą samą jezdnią pobiegną do ul. J.P. Woronicza, gdzie ponownie zawrócą kierując się dalej do mety na ul. Broniwoja.

Od godz. 6.00 do 15.00 wyłączona z ruchu samochodów będzie jezdnia ul. Puławskiej w kierunku Ursynowa na odcinku od skrzyżowania z ul. J.P. Woronicza do al. Wilanowskiej. Nie będzie można wyjechać na ul. Puławską w kierunku Ursynowa z ulic: L. Idzikowskiego, Domaniewskiej i Japońskiej. Objazd dla kierowców zostanie poprowadzony ulicami: J.P. Woronicza – al. Niepodległości – al. Wilanowska. Ruch na drugiej jezdni ul. Puławskiej będzie odbywał się normalnie.

Przez cały dzień na ul. Broniwoja będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Mecz na PGE Narodowym

W niedzielę, 13 października o godz. 20.45 na PGE Narodowym odbędzie się mecz piłkarski pomiędzy reprezentacjami Polski i Macedonii. Ograniczony będzie wjazd na Saską Kępę. Ważne! Z uwagi na odbywające się w tym dniu wybory do Sejmu i Senatu RP jest to szczególnie istotna informacja dla mieszkańców, którzy do lokalu wyborczego w tym rejonie chcą dojechać samochodem.

W godz. 18.30–20.45 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych, będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński. Dopuszczony będzie przejazd wiaduktem ul. Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych

Po zakończeniu meczu (ok. godz. 22.30), w przypadku, gdy duża grupa kibiców będzie chciała wracać do centrum pieszo, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem gen. Ch. de Gaulle’a a rondem J. Waszyngtona.

Od godz. 18.30 w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami J. Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą autobusy linii 125 i 202 pojadą ul. Targową do ul. Kijowskiej. Ulicą Targową będzie kursowała także linia 135, a autobusy linii 146 i 147 pojadą al. Zieleniecką.

Od ok. godz. 22.30, w przypadku zamknięcia mostu Józefa Poniatowskiego, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z na trasie: pl. A. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – rondo Wiatraczna.

Po zakończeniu meczu na trasy wyjadą dodatkowe autobusy i tramwaje. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii 509 (z ronda J. Waszyngtona w kierunku Nowodworów i Gocławia) oraz tramwajów linii 3 (al. Zieleniecka – Annopol) i 26 (al. Zielenicka – Os. Górczewska).

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda