mobile
REKLAMA

Wolski WOM zamieni się w scenę teatralną

Tego jeszcze nie grali. W wolskim WOM-ie mieszkańcy zamiast załatwienia meldunków czy prawa jazdy, będą mogli wziąć udział w CV Show, czyli improwizowanym spektaklu dokumentalnym na 9 kobiet i 1 mężczyznę.

TAGI
Wolski WOM zamieni się w scenę teatralną

W piątek (11.12) o godz. 18:00 wolska sala obsługi mieszkańców zamieni się w scenę teatralną. Tego wieczoru mieszkańcy nie załatwią meldunku, ani prawa jazdy. Nie staną w kolejce po wpis do ewidencji. Natrafią jednak na coś innego. Na życiorysy dziewczyn i kobiet oraz stworzone przez nich postacie. Będą mogli wziąć  udział w Show. CV Show, czyli improwizowanym spektaklu dokumentalnym na 9 kobiet i 1 mężczyznę. – Tego jeszcze w naszym urzędzie nie było, dlatego my też trochę improwizujemy. Na Sali obsługi mieszkańców pojawią się krzesła dla widowni i nagłośnienie. Jedno jest pewne, będzie ciekawie i niebanalnie – mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. Projekt stowarzyszenia Spółdzielnia Dokumentalna realizowany jest przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Wola dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

CV Show to kobiecy projekt teatralno – dokumentalny, na który złożyły się warsztaty teatralne i coachingi kreatywne. A ponadto: inspirujące rozmowy w trakcie prób, refleksje w środkach komunikacji miejskiej oraz spontaniczne czaty na Facebooku. Finałem projektu jest improwizowany spektakl dokumentalny. - Doświadczenie w pracy  przy projektach dokumentalnych, spektaklach opartych o prawdziwe historie uczestników zajęć mają zupełnie inny przebieg i charakter niż klasyczne przedstawienia będące np. interpretacją  utworu dramatycznego. To niełatwe, ale bardzo rozwijające przedsięwzięcia , które od uczestników projektu wymagają dużej dyscypliny jak i otwarcia na improwizację – nie dla każdego łatwą i przyswajalną sztukę. Przed reżyserem także nie lada wyzwanie, aby połączyć prawdziwe, autorskie wypowiedzi uczestników projektu i teksty wyobrażonych kreacji aktorskich. Scenariusz powstaje na bazie wspólnych pomysłów i ma z założenia realizować potrzeby artystyczne osoby biorącej udział w projekcie. Przykładem może być osoba, która zgłasza się do projektu i pragnie zaprezentować poprzez graną postać swoją twórczość poetycką, czy podzielić się publicznie swoim doświadczeniem/refleksją w jakimś zakresie. W przedstawieniach dokumentalnych zaciera się granica między „wyobrażonym” a „prawdziwym”. To właśnie ma wychwycić sam widz; widz także może podłączyć się do spektaklu jeśli poczuje taką potrzebę – mówi Ewa Gampel ze Stowarzyszenia Spółdzielnia Dokumentalna.
 
Postacie "fikcyjne" w przedstawieniu zostały wykreowane przez same uczestniczki i stanowią inspirujące kompendium kobiecych typów osobowości i różnych punktów widzenia.....Jest też w spektaklu męski punkt odniesienia.... Przedstawienie ma formułę otwartych improwizacji, które były inicjowane podczas prób. Konwencja CV Show zakłada dalsze, nie zaplanowane wcześniej improwizacje. - Dziewczyny, które zgłosiły się do udziału w projekcie mają różne doświadczenia i ścieżki życiowe. To naprawdę ciekawa i różnorodna grupa. W grupie CV Show znalazły się: uczennica liceum, doktorantka, trenerka, pracownica agencji reklamowej, właścicielka firmy doradczej, fotografka, była urzędniczka, dziennikarka, joginka śmiechu. Plus 1 mężczyzna, który w przedstawieniu jest mężczyzną uniwersalnym. Finałowe przedstawienie jest nieprzewidywalne. I to w pozytywnym aspekcie. Na każdej z prób improwizowaliśmy i powstawały nowe warianty scen i zachowań postaci. Same nie wiemy jaka będzie ich finalna wersja na premierze. To daje dużą wolność, bo wszystko może się wydarzyć. I o to w tym właśnie chodzi – mówi Edyta Ganc ze Stowarzyszenia Spółdzielnia Dokumentalna.
 
CV Show - opis
Curriculum Vitae. Życiorys. Przebieg życia. Jak na kilku kartkach zmieścić to, co ma ukazać nas w formie kompletnej i dokonanej? Które dane są najważniejsze, jakie doświadczenia najistotniejsze? Potem jeszcze trzeba to wszystko przekonująco opowiedzieć i odpowiedzieć na kluczowe pytania … o cele i motywacje…wypełnić testy, wejść do rankingu kandydatów, zdobyć punktację. Tylko gdzie w tym wszystkim jest prawdziwe życie? Dylematy kobiece, problemy z facetami, zawirowania rodzinne i kłopoty z dziećmi, porażki zawodowe? A marzenia? W którą rubrykę można to wpisać …..Jakie okienko zaznaczyć?

POSTACIE
Iga - Magdalena Czarnecka
Izabella - Magda Słojewska
Joanna - Klaudia Maciak
Jowita - Ilona Klejnowska - Kamińska
Julia - Matylda Górniak
Magda - Małgorzata Łukaszewicz
Vera - Kinga Zawal - Adamas
Żaneta - Marzena Lewandowska

Ze specjalnym udziałem:
Krystian i inne postacie męskie: Dawid Duda
Trenerka Ferrari: Joanna Barciszewska

Przygotowanie projektu i reżyseria:
Eva Gampel & Edyta Ganc
Stowarzyszenie Spółdzielnia Dokumentalna 

PREMIERA:
11 GRUDNIA, 18.00, PARTER URZĘDU DZIELNICY WOLA, AL. SOLIDARNOŚCI 90

SPEKTAKL POPREMIEROWY:
12 GRUDNIA, 17.00, WOLSKIE CENTRUM KULTURY, UL. DZIAŁDOWSKA 6

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda