mobile
REKLAMA

Wystawa o Prezydencie Warszawy Stefanie Starzyńskim

W 2023 roku przypada 130. rocznica urodzin Stefana Starzyńskiego. Stołeczni Radni jednogłośnie ustanowili rok 2023 rokiem wybitnego prezydenta Warszawy

Informacja prasowa
Wystawa o Prezydencie Warszawy Stefanie Starzyńskim

Chciałem, by Warszawa była wielka

W 2023 roku przypada 130. rocznica urodzin Stefana Starzyńskiego. Stołeczni Radni jednogłośnie ustanowili rok 2023 rokiem wybitnego prezydenta Warszawy.

Z tej okazji Urząd Dzielnicy Mokotów i Stowarzyszenie Centrum Rozwoju i Edukacji Młodzieży realizują  projekt „Chciałem by Warszawa była wielka... - prezydent Stefan Starzyński”.

Przygotowana i prezentowana w Parku gen. Gustawa Orlicz-Dreszera wystawa, złożona z 24 plansz, przybliża mieszkańcom Mokotowa postać Prezydenta. W ramach programu został również nagrany podcast, który opowiada o postaci polskiego polityka, ekonomisty i Prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego, jego dzieciństwie, aktywnej służbie wojskowej podczas kilku wojen oraz karierze naukowo-politycznej w odrodzonej Polsce.

10 października w Szkole Podstawowej nr 46 im. Stefana Starzyńskiego odbyła się uroczysta inauguracja projektu. Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski oraz Zastępca Burmistrza Krzysztof Skolimowski powitali młodzież i nauczycieli. Po krótkich przemówieniach głos zabrał historyk, twórca wystawy Witold Rawski. W swojej prelekcji skupił się na ciekawych faktach z życia Starzyńskiego.

Zapraszamy do oglądania wystawy. Będzie dostępna do 30 listopada 2023 roku na ogrodzeniu Parku gen. Gustawa Orlicz-Dreszera od strony ul. Krasickiego.

Projekt finansuje dzielnica Mokotów.

fot.UDMokotów

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda