mobile
REKLAMA

Z Warszawy do Londynu. Po mistrzostwo świata w ping pongu

Tenis stołowy jest ich życiem. Dzięki współpracy m.in. z Dzielnicą Białołęka prowadzą bezpłatne treningi dla mieszkańców całej Warszawy niezależnie od wieku. Teraz dwóch niezwykłych mieszkańców stolicy udaje się do Londynu by powalczyć o mistrzostwo świata.

Marcin Kalicki
Z Warszawy do Londynu. Po mistrzostwo świata w ping pongu

Jan Olek i Michał Kwaśniewski, to nie są przypadkowe osoby. Pierwszy jest wychowankiem KS Spójni Warszawa, obecnie reprezentującym barwy IKTS Broń Radom.  Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski różnych kategoriach wiekowych, zdobywca Akademickiego Mistrzostwa Polski z drużyną SGH Warszawa. W stosunkowo nowej odmianie tenisa stołowego - ping pongu, czyli grze rakietkami bez profesjonalnych okładzin, jest mistrzem Polski oraz brązowym medalistą mistrzostw Europy w drużynie.

Michał Kwaśniewski natomiast to człowiek instytucja. Absolwent AWF w Warszawie i Uniwersytetu SWPS jest trenerem z olbrzymim doświadczeniem, w ostatnim sezonie zawodnik pełniący funkcję kapitana w drugoligowym SCKIS HALS Warszawa. W ostatnich latach współpracował z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego, Klubem Sportowym Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Lotto Superligą współorganizując największe imprezy w Polsce w tenisie stołowym i ping pongu.

Wspierani przez dwóch innych młodych trenerów - Jana i Łukasza prowadzą wspólny projekt przeznaczony dla mieszkańców Warszawy. - Celem naszej fundacji jest promowanie zdrowego trybu życia, walka z chorobami cywilizacyjnymi oraz poprawa jakości życia poprzez ruch. Cele te realizujemy prowadząc zajęcia z tenisa stołowego w całej Warszawie. Zagrać z nami można na Białołęce, Powiślu, Ursynowie i w podwarszawskich Ząbkach. Prowadzimy otwarte treningi tenisa stołowego dla każdego. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, płeć i umiejętności. Tenis stołowy jest naszą pasją i chcielibyśmy zarazić nią całą Warszawę! Jeśli ktoś chciałby spróbować swoich sił zapraszamy na stronę www.hittheball.pl lub facebooka Hittheball - mówi Michał Kwaśniewski. Na zajęcia może przyjść każdy, niezależnie od wieku. Do tej pory najmłodszy uczestnik treningów miał 7 lat, zaś najstarszy ponad 75. Zajęcia odbywają się w tygodniu oraz w soboty.

Już w najbliższą środę, 22 stycznia opuszczają Warszawę i lecą na największą imprezę ping pongową na świecie. W Alexandra Palace w Londynie odbędą się Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie, na których wystąpią obydwaj zawodnicy ze stolicy. Jan Olek zagra w dniach 25-26 stycznia w turnieju głównym, a Michał Kwaśniewski swoje zmagania rozpocznie już 23 stycznia w dodatkowym turnieju eliminacyjnym i powalczy o awans do ścisłej czołówki światowej. W zawodach wezmą udział także dwaj inni Polacy: brązowy medalista Mistrzostw Europy Filip Młynarski i mistrz Polski seniorów w grze mieszanej (2009) oraz grze podwójnej (2010) Filip Szymański. Trzymamy kciuki zarówno za udane występy w Anglii, jak i dalszą działalność na rzecz mieszkańców miasta stołecznego.

Fot. Michał Kwaśniewski

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda