mobile

Zakończyły się prace na rondzie Tybetu i przy Dworcu Zachodnim. Co to oznacza dla kierowców i pasażerów?

Przez całe wakacje tramwajarze pracowali na rondzie Tybetu nad połączeniem nowych odcinków torów, które powstają w ramach trasy na Kasprzaka. W poniedziałek 4 września skrzyżowanie znów będzie przejezdne. Dzień wcześniej kolejarze udostępnią kierowcom wszystkie jezdnie w tunelu przy Dworcu Zachodnim

Informacja prasowa
Zakończyły się prace na rondzie Tybetu i przy Dworcu Zachodnim. Co to oznacza dla kierowców i pasażerów?

Rondo Tybetu znów przejezdne

Spore zmiany, w pierwszych dniach września, czekają kierowców i pasażerów Warszawskiego Transportu Publicznego na Woli. Wykonawca linii tramwajowej na Kasprzaka wykorzystał wakacje do prac na skrzyżowaniu z aleją Prymasa Tysiąclecia. Plac budowy zajął środek skrzyżowania i jezdnie pod wiaduktami trasy.

W niedzielę 3 września budowniczowie zaczną wdrażanie nowej organizacji ruchu na kolejnych skrzyżowaniach z ulicą Kasprzaka – u zbiegu z aleją Prymasa Tysiąclecia oraz ulicami Bema i Grabowską. W poniedziałek po porannym szczycie kierowcy będą już jeździć według nowej, czasowej organizacji ruchu. Samochody i autobusy miejskie tak jak dawniej pojadą na wprost przez rondo.

Tramwajarze pracują jeszcze na dalszym odcinku nowej trasy. Składy jadące ulicami Wolską i Połczyńską dojeżdżają z jednej strony w pobliże skrzyżowania z aleją Prymasa Tysiąclecia, a z drugiej w okolice cmentarza Wolskiego. Tam zmieniają kierunek jazdy korzystając ze specjalnego rozjazdu.

Tunel przy Dworcu Zachodnim

Na sytuację kierowców, jadących aleją Prymasa Tysiąclecia, wpłynie także zakończenie prac w tunelu przy Dworcu Zachodnim. Kolejarze wykorzystali wakacje do prac w jednej z naw obiektu, która w tym czasie była zamknięta. Budowniczowie deklarują, że od niedzieli 3 września kierowcy będą mogli znowu korzystać ze wszystkich jezdni w remontowanym tunelu.

Tramwaje wracają na Puławską...

Od poniedziałku, 4 września, ruch wróci także na ulicę Puławską. Tego dnia na mokotowską arterię wrócą zarówno tramwaje, jak i samochody.

Kierowcy znów do dyspozycji będą mieli obie jezdnie. W kierunku centrum będą mieli dwa pasy, którymi pojadą do ulicy Waryńskiego – nadal będą zamknięte ulice Goworka i Spacerowa oraz przejazd do placu Unii Lubelskiej. W stronę Ursynowa będzie jeden pas, a od Olszewskiej wróci cała szerokość jezdni. Od poniedziałku na Puławską i Marszałkowską wrócą także składy linii 4, 10 i 18.

... i na Górczewską

Na Bemowie trwa budowa kolejnego odcinka linii metra M2. W wakacje, w sąsiedztwie pętli tramwajowej, rozpoczęły się prace przy konstrukcji łącznika pod jezdniami ulicy Górczewskiej. Przeprowadzenie tych prac na tym etapie inwestycji pozwoli w przyszłości wykonać niezbędne roboty metodą bezwykopową, a sam plac budowy będzie zabezpieczony przed zalaniem i zanieczyszczeniem.

Z powodu prac trzeba było zamknąć torowisko wzdłuż ulicy Górczewskiej, a tramwaje nie jeżdżą od skrzyżowania z Powstańców Śląskich do pętli Os. Górczewska. W połowie września ruch tramwajów w tamtym rejonie zostanie przywrócony.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda