mobile
REKLAMA

Zawody na deskorolkach

Jazda na deskorolce czyli  skateboarding to aktywność, w której wykonuje się różne triki  na deskorolce. Osobę uprawiającą tę aktywność sportową nazywamy skaterem (lub skateboarderem.

Informacja prasowa
TAGI skatepark
Zawody na deskorolkach

Zawody deskorolkowe rozgrywane są zazwyczaj w określonych kategoriach, zależnie od przeszkód na jakich się odbywają: Bowl (zawody w bowlu – w specjalnym betonowym wgłębieniu, przypominającym pusty basen), Vert (na drewnianych bądź betonowych rampach i minirampach), Skatepark (na zwyczajnych skateparkowych przeszkodach) oraz Street (na przeszkodach „naturalnych” stworzonych przez drobną lub średnią architekturę, lub też na specjalnie zbudowanych imitujących takowe).

Skateboarding  jest  przez wielu młodych ludzi uważany za sposób na życie. Często jest to również środek transportu. Wiele osób traktuje skateboarding jako jeden z najważniejszych sportów ekstremalnych – lub jako formę sztuki. W Polsce skateboarding rozwinął się w latach 1980–1990 i rozwija się nadal, zrzeszając młodszych i starszych skaterów (również Ci, którzy zapoczątkowali w Polsce skateboarding w takiej formie, w jakiej możemy oglądać go na świecie, nadal są aktywnymi skaterami i udzielają się w środowisku). Dzięki wielu dobrym skaterom oraz filmom, a także poprzez liczne przyjazdy deskorolkarzy do Polski (podróże ekip deskorolkowych znanych firm zagranicznych, w których znajdują się najlepsi skaterzy z całego świata) Polska jest już bardzo dobrze rozpoznawalna w świecie skateboardingu nie tylko w Europie, ale także w Stanach Zjednoczonych.

Dziewiątego lipca w skateparku w Parku Zachodnim odbędzie wyjątkowa impreza deskorolkowa -  Eliminacje Mistrzostw Polski! Zawody odbędą się w trzech kategoriach: do 16 roku życia, dziewczęta  oraz open. Uwaga! Pula nagród to pięć tysięcy złotych w gotówce oraz nagrody rzeczowe. Podczas zawodów będzie można wygrać „dzikie karty” dające awans bezpośrednio do finału oraz spróbować swoich sił w widowiskowych Best Trickach. Rozpoczęcie imprezy o godzina 12.00, a  czas trwania w zależności od liczby startujących. Rozdanie nagród przewidziano na godzinę 17.00. Zapraszamy! Dla publiczności przewidziane są różne niespodzianki!

 

Organizator: Polish Skate Federation, Stowarzyszenie Skateboarding for Life oraz Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy

 

Zdjęcia: Jakub Skorupski  / rider Mateusz "Kaszkiet" Kałużny

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda