mobile
REKLAMA

Zmiany na ul. Powstańców Śląskich i Górczewskiej

Od piątku do niedzieli, 26 – 28 listopada, zamknięte będą obie jezdnie ul. Powstańców Śląskich od ul. Górczewskiej do ul. S. Konarskiego. Zamknięta będzie także północna jezdnia ul. Górczewskiej od ul. Góralskiej do ul. S. Konarskiego. Od poniedziałku, 29 listopada, skrzyżowanie ul. Górczewskiej i Powstańców Śląskich będzie funkcjonowało we wszystkich relacjach.

Informacja prasowa
Zmiany na ul. Powstańców Śląskich i Górczewskiej

Budowniczowie metra cały czas ciężko pracują by przywrócić na ul. Górczewskiej stałą organizację ruchu sprzed rozpoczęcia inwestycji. Kolejne prace w nadchodzący weekend. Tym razem układana będzie ostatnia warstwę asfaltu na południowej części skrzyżowania ul. Górczewskiej i Powstańców Śląskich oraz prowadzone prace na północnej jezdni ul. Górczewskiej.

Zamknięcie ul. Powstańców Śląskich

W piątek, 26 listopada, ok. godz. 22.00 zostaną zamknięte obie jezdnie ul. Powstańców Śląskich od ul. S. Konarskiego do skrzyżowania z ul. Górczewską. Jadący ul. Powstańców Śląskich od strony Bielan na skrzyżowaniu z ul. Górczewską będą musieli skręcić w lewo lub w prawo. Środkowy pas do jazdy prosto zostanie zamknięty. Z kolei jadący z przeciwnego kierunku będą musieli skręcić w lewo w ul. gen. W. Czumy lub prawo w ul. S. Konarskiego. Prawy pas ul. Powstańców Śląskich przed ul. S. Konarskiego zostanie wyłączony z ruchu. Z ul. S. Konarskiego i gen. W. Czumy nie będzie możliwości skrętu w stronę ul. Górczewskiej. Ruch ul. Górczewską w stronę centrum przez skrzyżowanie z ul. Powstańców Śląskich nadal będzie odbywał się jezdnią północną. Nie będzie tu możliwości skrętu w prawo w stronę ul. Człuchowskiej.

Objazd utrudnień wyznaczono ulicami Człuchowską i Lazurową do ul. Górczewskiej oraz ul. Górczewską do ul. Lazurowej i Połczyńskiej.

Prace na północnej jezdni ul. Górczewskiej

W sobotę, 27 listopada, ruch w ciągu ul. Górczewskiej w kierunku Bemowa na wysokości skrzyżowania z ul. Góralską zostanie przełożony na jezdnię południową. W kierunku centrum poprowadzony zostanie jeden pas ruchu, natomiast w kierunku Bemowa – dwa. Powrót na właściwą jezdnię zaprojektowano na wysokości ul. S. Konarskiego.

Utrudniony będzie dojazd do centrum handlowego. Klienci nie będą mogli skorzystać ze zjazdu w stronę centrum handlowego z jezdni północnej (w stronę Bemowa). Zjazd i wjazd z jezdni południowej (w stronę centrum) będzie nadal możliwy – z wyjazdem wyłącznie w stronę centrum. Dodatkowo w sobotę, 27 listopada, wjazd do sklepu na wysokości ul. T. Krępowieckiego zostanie zawężony do jednego pasa ruchu. Wyjazd możliwy będzie wyłącznie w kierunku Bemowa. Natomiast w niedzielę, 28 listopada, dojazd do centrum handlowego na wysokości ul. T. Krępowieckiego zostanie całkowicie zamknięty. W tym dniu dojazd do sklepu możliwy będzie tylko od strony Bemowa.

Otwarcie ul. Powstańców Śląskich i ul. Górczewskiej

W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 28 na 29 listopada, zakończy się asfaltowanie na ul. Powstańców Śląskich i prace na północnej jezdni ul. Górczewskiej. Skrzyżowanie tych dwóch ulic zacznie funkcjonować we wszystkich relacjach. Ruch w rejonie skrzyżowania zostanie poprowadzony po południowej jezdni ul. Górczewskiej, zgodnie z jej kierunkiem ruchu. Na ul. Górczewskiej od ul. Powstańców Śląskich do przewiązki pomiędzy jezdniami wyłączony z ruchu będzie jeszcze skrajny lewy pas w kierunku Babic. Przywrócona zostanie docelowa geometria skrzyżowania z ul. Z. Klemensiewicza.

Na odcinku ul. Górczewskiej od ul. W. Przanowskiego do wjazdu do centrum handlowego – obie jezdnie ul. Górczewskiej zawężone będą o lewe pasy. Natomiast na odcinku od wjazdu do centrum handlowego do ul. Góralskiej, tj. na wysokości szybu demontażowego, ruch będzie się odbywał wyłącznie po jezdni północnej.

Warszawski Transport Publiczny

W związku z zamknięciem ul. Powstańców Śląskich od piątku, 26 listopada, od godz. 22.00 do poniedziałku, 29 listopada, do godz. 4.00 zmienią się trasy autobusów linii: 112, 190, N01 i N42.

Autobusy linii 112 zostaną skierowane na trasę objazdową ulicami: Powstańców Śląskich, Górczewską, S. Konarskiego, ponownie Powstańców Śląskich i Człuchowską. Linia 190 będzie kursowała ulicami: Leszno, Górczewską, S. Konarskiego i Powstańców Śląskich. Autobusy linii nocnej N01 pojadą ulicami: Powstańców Śląskich, Górczewską, S. Konarskiego, Powstańców Śląskich do Dźwigowej. Linia N42 ominie utrudnienia ulicami Górczewską, S. Konarskiego do Powstańców Śląskich.

Fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda