mobile
REKLAMA

Zmiany, zmiany, zmiany. Pięciu siatkarzy odchodzi z ONICO!

Stołeczni siatkarze wywalczyli ósme miejsce w PlusLidze. Wynik ten nie był zadawalający. Kibice, którzy przyjdą na pierwsze spotkanie nowego sezonu mogą swojej drużyny nie poznać. Tuż po zakończeniu sezonu rozpoczęła się rewolucja w składzie ONICO Warszawa, w wyniku której z klubem pożegnało się pięciu zawodników. Dodając do tego zmiany w Zarządzie drużyny i Guillaume Samikę, który zakończył karierę, można śmiało powiedzieć, że w Warszawie idzie nowe.

Marcin Kalicki
Zmiany, zmiany, zmiany. Pięciu siatkarzy odchodzi z ONICO!

Ostatnim meczem w karierze 37-letni Guillaume Samiki było spotkanie z Cuprum Lubin. Francuski przyjmujący w stolicy pojawił się we wrześniu 2015 roku przenosząc się do jeszcze AZS Politechniki Warszawskiej z AZS-u Częstochowa od razu zyskując sobie sympatię kibiców. Samica to najbardziej utytułowany siatkarz ONICO. W przeszłości zdobył m.in.: srebrny medal Mistrzostw Europy 2009, wicemistrzostwo Argentyny z Buenos Aires Unidos, wicemistrzostwo Francji z Stade Poitevin, wicemistrzostwo i Puchar Grecji z Panathinaikosem Ateny czy brązowy medal Mistrzostw Polski z Jastrzębskim Węglem.

Pięciu zawodników, z którymi żegna się klub to: Jan Firlej, Jędrzej Gruszczyński, Wojciech Włodarczyk, Nikola Gjorgiew oraz Sebastian Warda.

Jan Firlej rozegrał w stołecznej drużynie trzy sezony. Do składu warszawskiej ekipy dołączył w 2015 roku jako zmiennik Pawła Zagumnego, jednak już rok później występował w roli pierwszego rozgrywającego warszawian, zastępując kontuzjowanego mistrza świata. Łącznie Firlej rozegrał w barwach naszego zespołu sześćdziesiąt sześć spotkań.

Jędrzej Gruszczyński dołączył do warszawskiej drużyny w sezonie 2016/2017. Jego pierwszym klubem był KPS Progress Września. W 2013 roku trafił do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale i reprezentacji Polski kadetów. W 2015 roku został mistrzem Europy i mistrzem świata w tej kategorii wiekowej, a w 2017 roku wywalczył tytuł Mistrza Świata U-23. W ubiegłym sezonie występował zarówno na pozycji libero, jak i przyjmującego.

Wojciech Włodarczyk powrócił do Warszawy po siedmiu latach przerwy. Wcześniej w sezonie 2009-2010 występował w stołecznej drużynie na pozycji rozgrywającego, potem reprezentował barwy Indykpolu AZS-u Olsztyn, PGE Skry Bełchatów i Cuprum Lubin. W ostatnim sezonie wystąpił we wszystkich trzydziestu dwóch spotkaniach i zdobył łącznie trzysta siedemdziesiąt trzy punkty.

Nikola Gjorgiew podpisał kontrakt z ONICO Warszawa w czerwcu ubiegłego roku. Macedończyk rozpoczął przygodę z profesjonalną siatkówką w serbskim klubie OK Radnički Kragujevac. Był zawodnikiem Volley Forli, Maliye Milli Piyango Ankara, Paris Volley i Torray Arrows. W pierwszym sezonie gry w Kraju Kwitnącej Wiśni wraz z kolegami z zespołu wywalczył brązowe medale, a rok później – tytuł mistrza Japonii. W nadchodzącym sezonie będzie reprezentować będzie barwy Sakai Blazers.

Sebastian Warda dołączył do składu ONICO w lipcu ubiegłego roku. Wcześniej, mierzący 205 centymetrów środkowy, występował w barwach Aluronu Virtu Warty Zawiercie, MKS-u Będzin, Effectora Kielce i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Pod okiem trenera Antigi wystąpił w dwudziestu ligowych spotkaniach.

Nowym Prezesem Zarządu i Dyrektorem Sportowym ONICO Warszawa S.A. został wicemistrz świata z 2006 roku oraz mistrz Europy 2009, 114-krotny reprezentant Polski – Piotr Gacek. Na fotelu prezesa zastąpił on Jolantę Dolecką, która została Członkiem Rady Nadzorczej klubu. ONICO zakończyło również współpracę z Pawłem Zagumnym – Wiceprezesem i Dyrektorem Sportowym. Funkcję Wiceprezesa ds. Marketingu i Komunikacji Klubu powierzono Adamowi Polakowi.

Źródło: materiały własne/informacje prasowe ONICO    

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda