mobile
REKLAMA

Zmień z nami swoje najbliższe otoczenie.

Pisaliśmy już na łamach Informatora o trzech pomysłach władz dzielnicy skierowanych do mieszkańców, które mają na celu poprawę jakości życia w najbliższym otoczeniu. Ogólnie akcja jest znana pod nazwą: „Zmień z nami swoje najbliższe otoczenie!” Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Ochota.

Informacja prasowa
Zmień z nami swoje najbliższe otoczenie.

Jeżeli nie są nam  obojętne czyste trawniki, liczna i kolorowa roślinność wokół budynków czy pomoc w rozpakowaniu zakupów wprost z samochodu można wziąć udział w następujących projektach:

·       Sadzenie drzew, krzewów i kwiatów

·       Wyposażenie budynków z windami w wózki na zakupy do rozładowania zakupów

·       Wyposażenie budynków w dozowniki na worki na psie odchody

Akcja sadzenia drzew, krzewów i kwiatów ma na celu upiększenie terenu wokół budynków poprzez sadzenie roślin. Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy zakupi roślinność, a mieszkańcy sami ją posadzą i będą o nią dbać. Zapotrzebowanie na sadzonki mogą składać wszyscy mieszkańcy, również z budynków nie będących własnością m.st. Warszawy. Oferta dotyczy przestrzeni ogólnodostępnych. Deklaracje na sadzonki można składać do 31 maja br. na adres e-mail: ochota.deklaracja@um.warszawa.pl. Sadzenie roślin przez mieszkańców odbędzie się jesienią. Do tej pory wpłynął jeden wniosek.

 Można też złożyć deklarację na wózki do rozładowania zakupów! Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy proponuje umieścić na klatkach schodowych wózki do wypakowywania zakupów. Urząd Dzielnicy Ochota kupi wózki,  a zarządcy je zainstalują i będą odpowiadali za ich stan techniczny. Wózki będą zainstalowane tylko w tych budynkach, gdzie windą można dojechać do mieszkania. Kierujemy taką ofertę również do budynków, które nie są własnością m.st. Warszawy. Deklaracje na wózki można składać do 31 maja br. na adres e-mail: ochota.deklaracja@um.warszawa.pl. Do tej pory wpłynęły cztery wnioski na wózki.


I wreszcie kwestia czystości wokół budynków. – Można wypełnić deklarację na dozowniki na worki na psie odchody. Jest propozycja zainstalowania na terenie dzielnicy Ochota, w klatkach budynków wielorodzinnych, dozowników na torebki do sprzątania psich odchodów. Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy kupi dozowniki i będzie dystrybuował worki. Natomiast zarządcy zainstalują dozowniki i będą odpowiadali za ich uzupełnienie torebkami. Oferta jest skierowana również do budynków, które nie są własnością m.st. Warszawy. Zainicjowana przez Urząd Dzielnicy Ochota kampanii ma wymiar edukacyjny. Jej celem jest nakłonienie właścicieli czworonogów do regularnego sprzątania po swoich pupilach. Deklaracje na dozowniki można składać do 31 maja br. na adres e-mail: ochota.deklaracja@um.warszawa.pl. Do tej pory wpłynęło osiem wniosków na dozowniki.

Przypominamy, że termin składania wniosków we wspomnianych trzech obszarach mija 31 maja. Jest więc jeszcze czas, aby złożyć deklarację, do czego zachęcamy. Naprawdę warto! Zadbajmy wspólnie o nasze najbliższe otoczenie!

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda