mobile
REKLAMA

Znamy zwycięzców Warsaw Booster’22

Startup MEDIPRINTIC, który opracował usprawnienie sposobów leczenia urazów przedramienia zwycięzcą miejskiego konkursu Warsaw Booster’22. Wyniki ogłoszono na wirtualnej gali.

Informacja prasowa
Znamy zwycięzców Warsaw Booster’22

Warsaw Booster to jedyny w Polsce, ale również w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, cyklicznie realizowany, miejski program akceleracyjny, który wspiera młode firmy technologiczne oraz twórców w doskonaleniu kompetencji biznesowych. W tym roku odbył się po raz dziewiąty

Nagrodzeni w Warsaw Booster’22

Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 45 000 zł dostał startup MEDIPRINTIC za usprawnienie sposobów leczenia urazów przedramienia. 

Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 30 000 zł otrzymał zespół HYDRATICO za rozwiązanie, które oferuje szybkie, modułowe, neutralne pod względem CO2 stacje uzdatniania wody.

Trzecie miejsce zajął startup Alko Prevent, który opracował system zdalnego monitorowania abstynencji alkoholowej oraz narkotycznej wykorzystujący sztuczną inteligencję.  Odebrał też nagrodę w wysokości 12 500 zł.

Nagroda publiczności – miejsce w co-worku w Centrum Przedsiębiorczości Smolna – przypadła startupowi Plan Be Eco, który opracował narzędzie dla firm do liczenia i raportowania śladu węglowego w całym łańcuchu dostaw.

Trzy najlepsze startupy otrzymały nagrody o łącznej wartości blisko 90 tysięcy złotych. Uczestnicy programu pracowali nad zaawansowanymi technologicznie projektami, które mogą wspierać także warszawski samorząd i miejskie spółki we wdrażaniu rozwiązań poprawiających jakość życia mieszkanek i mieszkańców stolicy. Swoje pomysły udoskonalali przez kilka miesięcy pod okiem ekspertów.

Finał online

Podczas Demo Day, czyli finału programu, przedstawiciele 10 najlepszych startupów zaprezentowali swoje rozwiązania publiczności. Odpowiadali też na pytania członków jury. 

W obradach uczestniczyli: Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w Urzędzie m.st. Warszawy, Paulina Brym-Ciuba, wiceprezeska Fundacji Startup HUB Poland, dr Jan Kaczmarek prezes Fundacji MOST, Paweł Pacek z Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., Piotr Wiatrowski z Urzędu Patentowego RP oraz Dagmara Krzesińska z Koalicji na rzecz Polskich Innowacji.

Finaliści zaprezentowali różnorodne rozwiązania, które odpowiadają na szereg miejskich wyzwań - pomagają poprawiać jakość powietrza, lepiej zarządzać odpadami, dbać o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkanek i mieszkańców. Wszystkie projekty, które znalazły się w finale mają duży potencjał i są bardzo wartościowe dla warszawskiego ekosystemu startupowego – mówi dyrektorka koordynatorka Karolina Zdrodowska i dodaje: - Z przyjemnością przyglądałam się rozwojowi poszczególnych projektów w ramach programu. Wierzę, że razem możemy sprawić, że Warszawa będzie miastem inteligentnym, odpornym na kryzysy i zrównoważonym.

Podczas finału odbył się także panel „Rewolucja w mobilności czy rewolucyjna mobilność – co może pomóc odpowiedzieć na wyzwania komunikacyjne współczesnych miast?”. Uczestnicy spotkania - prof. Katarzyna Śledziewska (DELAB UW), Leszek Leśniak (Panek CarSharing), Bartosz Rozbiewski (Biuro Architektury w Ratuszu) oraz Artur Zając (ZTM) – dyskutowali o inkluzywności, mikromobilności czy wykorzystaniu danych. Moderujący dyskusję Wojtek Ławniczak (Very Human Services) zwracał uwagę na wykorzystanie technologii i kooperację uczestników rynku.

Nagranie finału Warsaw Booster’22 można obejrzeć na profilu programu na Facebooku WB22.

Warsaw Booster

Do tegorocznej edycji programu zgłosiło się ponad 120 startupów. W akceleracji wzięło udział 45 projektów. Uczestnicy programu otrzymali indywidualne i dopasowane do ich potrzeb wsparcie. Przez 6 miesięcy pracowali z mentorami i doradcami z przeszło 50 polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz administracji samorządowej. Łącznie skorzystali z ponad 100 godzin wsparcia mentoringowego. Odbyło się niemal 30 spotkań warsztatowych i indywidualnych konsultacji.

Program Warsaw Booster, na zlecenie Urzędu m.st. Warszawy realizuje konsorcjum trzech fundacji: Fundacja Startup Hub Poland (SHP), Fundacja Koalicja na rzecz Polskich Innowacji (KPI) oraz Fundacja Mobile Open Society Through Technology (MOST).

Więcej informacji o tegorocznej edycji programu można znaleźć na stronie programu Warsaw Booster(otwiera się w nowej karcie) oraz na profilu facebookowym(otwiera się w nowej karcie).

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda