mobile

Zostań sponsorem drzewa na Ursynowie

Zarząd Dzielnicy Usynów ogłasza wcześniej zapowiadany program „Zostań sponsorem drzewa na Ursynowie”. Wpisuje się on w działania mające na celu adaptację do zmian klimatu, które są jednym z priorytetów władz Ursynowa. Każdy może zostać „Sponsorem drzewa” – wystarczy kupić i zasadzić nowe drzewo na terenach administrowanych przez Dzielnicę.

inf. prasowa
Zostań sponsorem drzewa na Ursynowie

Pod koniec kwietnia br. Dzielnica Ursynów ogłosiła pakiet 10 kroków Ursynowa w walce z suszą. Jednym z jego punktów są nasadzenia nowych drzew, a w ramach realizacji zapowiedzieliśmy przygotowanie programu „Zostań sponsorem drzewa na Ursynowie”, który właśnie prezentujemy.

- Na Ursynowie jest wiele osób, które sadzą drzewa w różnych miejscach. Nie zawsze są to miejsca, które gwarantują, że drzewo będzie miało szansę wzrosnąć. Uruchamiając program „Zostań sponsorem drzewa na Ursynowie” chcemy tym osobom, ale również organizacjom pozarządowym i firmom, umożliwić sadzenie drzew na terenach dzielnicowych - mówi zastępca Burmistrza Ursynowa Bartosz Dominiak – Drzewa odpowiadają za produkcję tlenu i pochłanianie dwutlenku węgla, neutralizują zanieczyszczenia powietrza, obniżają temperaturę. Drzewa w mieście to szansa na lepsze warunki do życia.

Zgodnie z zasadami programu zapraszamy mieszkańców, organizacje pozarządowe i lokalne podmioty gospodarcze do aktywnego włączenia się w działania mające na celu  zwiększenie liczby nowych nasadzeń drzew na Ursynowie.

Każdy z tych podmiotów może zostać „Sponsorem drzewa”. Wszystkim zainteresowanym proponujemy zakupienie i zasadzenie nowego drzewa na terenach administrowanych przez Dzielnicę. „Sponsor drzewa” będzie miał prawo oznaczyć „swoje” drzewo, a za jego zgodą informacja o sponsoringu znajdzie się na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w zakładce „Aleja sponsorów drzew na Ursynowie”.

Ostateczną lokalizację i gatunek sadzonego drzewa ustalać będą wspólnie sponsor i upoważniony pracownik Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, po czym zostanie podpisane proste porozumienie regulujące także sprawę pielęgnacji nowego drzewa.

 

 

 

Źródło: UD Ursynów

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda